علم و دانش

کشیش های رباتیک و انجیل نوشته شده توسط ChatGPT 

مردم در سراسر جهان به ماشین ها به عنوان مبلغان دینی روی می آورند.

این روزها راهبان و کشیشان رباتیک در حال موعظه و برگزاری مراسم تشییع جنازه هستند. هوش مصنوعی آیات کتاب مقدس می نویسد و ChatGPT  مانند پیامبران موعظه می کند. 

روانشناسان ثابت کرده اند که انسان ها تعاملات خود با کامپیوتر را مانند روابط اجتماعی واقعی تفسیر می کنند. بنابراین بسیار ممکن است که مردم از هوش مصنوعی – به جای متون مقدس مذهبی –  برای یافتن معنا و راهنمایی استفاده کنند.

راهب رباتیک به نام  میندار، شش فوت و چهار اینچ قد دارد و از سال 2019 در یک معبد بودایی در کیوتو، ژاپن، مانترای قلب سوترا را برای زائران می خواند. این راهب از هوش مصنوعی برای شناسایی زائران و ارائه مانتراها به زبان ژاپنی استفاده می کند که برای بازدیدکنندگان خارجی با ترجمه چینی و انگلیسی همراه است. 

این ربات اندروید در اندازه واقعی توسط هیروشی ایشی گورو، متخصص رباتیک از دانشگاه اوزاکا، با هزینه تقریبا یک میلیون دلار ساخته شده است. دست ها، صورت و شانه های میندار با پوست مصنوعی سیلیکونی پوشانده شده اند، در حالی که سایر بخش های درونی و مکانیکی ربات به وضوح قابل مشاهده هستند.

این ربات می ‌تواند بازوها، سر و نیم تنه ‌ را حرکت بدهد – مثلا دست‌هایش را هنگام دعا به هم قلاب کند – و با لحن‌ آرام صحبت ‌کند.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید