اخباراخبار کانادا

کشف 62 قبضه سلاح گرم و بازداشت شش نفر 

تورنتو- پلیس در پایان تحقیقات چند ماهه در مورد یک شبکه خلافکار، 6 نفر را بازداشت و 62 قبضه اسلحه گرم را توقیف کرد. 

این ماموریت با کد Project Barbell در پاییز 2021 پس از کسب اطلاع پلیس در مورد دو مظنون به قاچاق اسلحه، آغاز شد. پلیس 28 ماه مه سال جاری، چندین آدرس و اتومبیل مرتبط با مظنونان را مورد بازرسی قرار داد، که به کشف و توقیف 62 قبضه اسلحه و مهمات منجر شد. اکثر سلاح ها در یک مجتمع آپارتمانی در نزدیکی خیابان های الزمیر و مارکام، کشف شد.

پلیس همچنین مقداری مهمات و یک جلیقه ضد گلوله را در دو آدرس جداگانه در اسکاربورو و رکسدل کشف کرد. دو نفر از مظنونان در هنگام دستگیری، اسلحه گرم در اختیار داشتند. 

بسیاری از سلاح های توقیف شده تپانچه های گلاک هستند که می توان به قیمت زیر 1 هزار دلار در آمریکا خرید و در تورنتو به 4500 تا 6000 دلار فروخت. پلیس 57 اسلحه  را به آمریکا ردیابی کرده است. 

پلیس 260 اتهام علیه شش مظنون صادر کرده است. یکی از مظنونان، سید محمد علی زیدی 27 ساله، همچنین در رابطه با تیراندازی 19 اکتبر 2021 در بار کارما در نزدیکی خیابان های کوئین و پورتلند، متهم می باشد. بر اساس شواهد ارائه شده در آن زمان، زیدی متهم نشد. اما پس از دستگیری در جریان پروژه Barbell، بازرسان او را بر اساس مشخصات فیزیکی و خالکوبی ها، به عنوان مظنون تیراندازی معرفی کردند. 

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید