اخباراخبار کانادا

کشف 17 قبر بی نام و نشان در محل مدرسه شبانه روزی سابق جزیره ونکوور

 

بریتیش کلمبیا – بومیان  Tseshaht ساکن جزیره ونکوور، نتایج اولیه اسکن محل سابق مدرسه شبانه روزی آلبرنی را منتشر کرده و می گویند تحقیقات وجود 17 گور بدون علامت را نشان می دهد. 

بومیان همچنین می گوید سوابقی وجود دارد که نشان می دهد 67 دانش آموز در طول هفت دهه فعالیت این مدرسه جان خود را از دست دادند. رهبران این جامعه بومیان، در اجتماع سه شنبه گذشته در سالن ورزش این مدرسه، یافته های خود را تشریح کردند.

در این مراسم، زنان قبیله خرس های عروسکی که پیراهن نارنجی ( به یاد قربانیان مدارس شبانه روزی) پوشیده بودند را با خود آوردند. شصت و هفت خرس روی سکو و 17 خرس روی پتویی که روی زمین پهن شده بود قرار داده شدند. 

در حالی که تاکنون تنها 10 درصد از اراضی منطقه با استفاده از رادارهای نفوذی و ابزارهای دیگر اسکن شده، اما رهبران جامعه تماس های خود با خانواده های کودکان فوت شده را آغاز کرده اند. 

کن واتس از رهبران جامعه گفت: ما آغوش خود را باز کرده و کودکانی که به خانه نرفتند را در آغوش می گیریم. می خواهیم این بچه ها در آرامش باشند و به خانه بروند. 

شری مدینگ، یک زن متیس که تحقیقات را رهبر می کرد، می گوید: گزارش هایی که از بازماندگان شنید، حقیقتی متفاوت از آنچه در اسناد دولتی ثبت شده را ارائه کرد؛ بازماندگان از سقط جنین های اجباری، یافتن جمجمه و سایر بقایای انسانی در محوطه مدرسه، دیدن تابوت های کوچکی که در تاریکی شب جا به جا می شدند، صحبت کردند. بازماندگان گفتند کجا را بگردیم و آنها درست می گفتند! 

بومیان از دولت فدرال می خواهند بودجه لازم برای تکمیل جستجوها و همچنین حمایت از بازماندگان و ساخت بناهای یادبود را تامین کند.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید