علم و دانش

کشف گونه ارکیده منقرض شده برای اولین بار پس از صد سال در ورمونت 

گونه ‌های ارکیده که بیش از 100 سال قبل منقرض اعلام شدند، در ایالت ورمونت آمریکا پیدا شده و گیاه شناسان را شگفت زده کرده اند. بر اساس گزارش اداره آبزیان و حیات وحش ورمونت، پوگونیا کوچک چرخدار از سال 1902، در ورمونت دیده نشده بود.  با این حال، گروه کوچکی از این گیاهان ظریف اکنون در منطقه پارک وینوسکی ولی، شهرستان چیتندن مشاهده شده اند. باب پاپ، از گیاه شناسان اداره مورد اشاره با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: کشف یک جمعیت زنده از گونه های در معرض تهدید، شگفت انگیز است. 

ارکیده ها به لطف جان گنگ و تام دابلدی، دو دانشمند گیاه شناس محلی از شلبرن و کولچستر پیدا شدند. آرون مارکوس، دستیار گیاه‌ شناس گفت: جان یک گیاه‌ شناس پرشور و ماهر است که در ارکیده‌ ها تخصص دارد و مشاهداتی را که مردم در برنامه علمی جامعه iNaturalist گزارش می ‌دهند را از نزدیک دنبال می‌ کند. جان متوجه شد که تام دابلدی جولای گذشته از iNaturalist برای شناسایی یک گل وحشی ناآشنا کمک خواسته بود. 

پوگونیا کوچک چرخدار که نادرترین ارکیده شرق می سی سی پی می باشد، در فهرست گونه های در معرض خطر انقراض قرار دارد. ارکیده کمیاب که با نام علمی Isotria medeoloides شناخته می شود، معمولا در امتداد دامنه آپالاچی، از انتاریو به سمت جنوب، با سه مرکز جمعیتی اصلی واقع در نیوانگلند، کوه های بلو ریج و سواحل ویرجینیا، یافت می شود. 

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید