مقالاتمقالات پزشکی

کشف راهی برای تشخیص دیابت نوع دو با استفاده از هوش مصنوعی!

نتایج این مطالعه جدید نشان می دهد که مدل جدید مبتنی بر هوش مصنوعی، بیماری دیابت را در بیش از 85 درصد از بیماران با استفاده از یک کلیپ صوتی شش تا ده ثانیه ‌ای پیش ‌بینی کرده است.

امروزه انجام آزمایش غربالگری دیابت نوع 2 بسیار هزینه بر و پرزحمت است، اما اگر بتوانید تنها با استفاده از گوشی هوشمند خود این کار را انجام دهید، چه؟ 

مطالعه ‌ای که در مجله معتبر Mayo Clinic Proceedings: Digital Health منتشر شد، نشان می دهد که این رویا به زودی به واقعیت تبدیل می شود. نویسندگان این مطالعه می گویند که یک برنامه مبتنی بر هوش مصنوعی ساخته اند که قادر است دیابت نوع 2 را با استفاده از صدای فرد در کمتر از 10 ثانیه تشخیص دهد.

نویسندگان این مطالعه اعلام کردند که این مدل در حال حاضر، بیش از 85 درصد نرخ موفقیت دارد که برای یک مطالعه آزمایشی بسیار زیاد است. این برنامه می تواند انقلابی در تشخیص دیابت نوع 2 بازی کند، زیرا تقریبا نیمی از 462 میلیون نفر مبتلا به این بیماری، اصلا نمی دانند که به دیابت مبتلا هستند.

یان فوسات محقق اصلی این مطالعه و معاون آزمایشگاه کلیک تورنتو گفت: «در آینده، به طور بالقوه می ‌توانید فقط با صحبت با تلفن همراه خود بفهمید که آیا به دیابت مبتلا هستید یا خیر».

Klick Health که یک شرکت تجاری سازی علوم زیستی مستقر در تورنتو است، هزینه های این مطالعه را متحمل شده و قرار است اگر این تحقیقات به خوبی پیش برود، این فناوری را به بازار عرضه کند.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید