اخباراخبار کانادا

کشف درخت غول پیکر در شمال ونکوور با پهنای کابین هواپیمای بوئینگ هفتصد و چهل و هفت

بریتیش کلمبیا- ایان توماس (زیست شناس) درختی را کشف کرده است که احتمالا یکی از قطورترین درختان ثبت شده در بریتیش کلمبیا می باشد. درخت سرو قرمز قطری بین 4.8 تا 5.8 متر دارد.

اگر اندازه‌ گیری‌ های اولیه توماس درست باشد، درخت بسیار کهنسالی که او در پارک Lynn Headwaters پیدا کرده، به سختی در کابین یک بوئینگ 747 جای می‌ گیرد. 

توماس در گفتگو با گلوریا ماکارنکو، مجری برنامه On The Coast شبکه سی‌ بی ‌سی، گفت: من زمان زیادی را صرف مطالعه نقشه‌ های ماهواره‌ای و داده ‌های دولتی می‌ کنم – بسیار خوش اقبال هستیم که چنین شگفتی های طبیعی را اینجا در بریتیش کلمبیا داریم. وی افزود: شما با یکی از بزرگترین و قدیمی ترین موجودات زنده روی کره زمین مواجه هستید. تقریبا مانند مشاهده یک نهنگ آبی یا یک کرگدن سفید شمالی. 

او و همکارش کالین اسپرات که خود را شکارچی درخت توصیف می ‌کنند، نام مستعار غول ساحل شمالی یا  North Shore Giant را برای این درخت انتخاب کرده اند. 

این درخت در قلمرو بومیان Tsleil-Waututh قرار دارد و از نظر ایشان مقدس تلقی می شود، بومیان از این ریشه و تنه این درخت برای مصارف مختلف از جمله ساخت قایق، خانه سازی و دارویی استفاده می کنند. 

رابرت گای، استاد رشته جنگلداری در دانشگاه بریتیش کلمبیا گفت: درختی به این قطر باید بسیار کهنسال باشد. آنها می توانند 1000 یا 2000 ساله باشند. ما درختانی در سواحل شمالی داریم که سن آنها به 2000  سال می رسد.  

طبق گزارش ثبت درختان بزرگ دانشگاه بریتیش کلمبیا، درختی با قطر 5.8 متر چهارمین درخت از نظر پهنای ثبت شده است.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید