اخباراخبار کانادا

کشف بزرگترین محموله قاچاق تریاک به ارزش 50 میلیون دلار در بندر ونکوور توسط آژانس مرزی کانادا

ماموران آژانس مرزی خدمات کانادا (CBSA) در حین بازرسی، 19 کانتینر را که حاوی تقریبا 2500 کیلوگرم تریاک جاسازی شده در پالت بودند کشف کردند.

این مواد مخدر در داخل پایه تعداد زیادی پالت در یک کشتی جاسازی شده بودند. به گفتهCBSA ، افسران این آژانس در حال بازرسی، متوجه بی نظمی در این پالت ها شدند و با استفاده از اشعه ایکس مواد مخدر جاسازی شده در آنها را پیدا کردند.

در این بازرسی در مجموع 2486 کیلوگرم تریاک که در 247 پالت جاسازی شده بود، کشف شد. به گفته RCMP ارزش تخمینی این محموله بیش از 50 میلیون دلار است.

این عملیات در 25 اکتبر انجام شد، یعنی زمانی که واحد عملیات دریایی مترو ونکوور CBSA محموله 19 کانتینر دریایی را مورد بازرسی قرار داد.

نینا پاتل مدیر منطقه ای CBSA، گفت که این عملیات توسط سرویس های اطلاعاتی CBSA و RCMP انجام شده است.

پاتل گفت: «کشف این محموله که بزرگترین محموله مواد مخدر کشف شده در کانادا است، نشان دهنده تعهد CBSA  به حفظ امنیت جامعه ما است»

تریاک کشف شده به واحد جرایم جدی و سازمان یافته فدرال RCMP تحویل داده شد. این در حالی است که هنوز هیچ شخصی در رابطه با این پرونده بازداشت نشده است.

تریاک از غلاف های بذر نارس گیاه خشخاش به دست می آید. این ماده مخدر بیشتر برای ساخت هروئین و سایر مواد مخدر صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید