اخباراخبار کانادا

کشاورزان انتاریو: لایحه 97 آینده این بخش را تهدید می کند

انتاریو- دولت انتاریو لایحه 97 را به منظور آزادسازی بخشی از اراضی کشاورزی برای ساخت و ساز مسکن و مقابله با کمبود عرضه تصویب کرده است. اقدامی که کشاورزان می گویند منجر به تغییر کاربری زمین های کشاورزی شده و بافت زندگی روستایی را تهدید می کند. 

از جمله تغییرات پیشنهادی دولت، بازنگری اساسی در ساخت و ساز مسکونی در مناطق روستایی است که به شهرداری ها این امکان را می دهد مزارع بزرگ را به قطعات کوچک تر تقسیم کنند تا ساخت خانه آسان تر شود.

همانطور که گفته شد کشاورزان استدلال می‌ کنند این تغییرات خانه ‌ها و مزارع را به یکدیگر نزدیک‌ تر و بالطبع احتمال درگیری کشاورزان با ساکنان را افزایش می دهد و می تواند عواقب منفی گسترده ای برای صنعت آنها داشته باشد. 

وین کالدول، کشاورز و استاد دانشگاه گوئلف در مخالفت با این لایحه گفت: قرار است در هوران، در میدلسکس، بیش از 20 هزار  قطعه مسکونی در حومه شهر ایجاد شود. فقط تصور کنید که کشاورزی در این زمینه چگونه خواهد بود. با نزدیک‌ تر کردن مناطق مسکونی به مزارع، عملیات دامداری نمی تواند گسترش یابد، ضمن اینکه دامداران و کشاورزان را با خیل شکایت ها در مورد بوی کود حیوانی و سر و صدای شلیک هوایی روزانه کشاورزان برای پراکندن پرندگان از اراضی کشت شده، روبرو می کند. 

گروه هایی مانند فدراسیون کشاورزی انتاریو و اتحادیه ملی کشاورزان از دست اندرکاران این صنعت می خواهند مخالفت خود را به اطلاع نمایندگان خود در مجلس انتاریو و وزیر امور شهرداری و مسکن، برسانند و دولت را برای صرفنظر کردن از پیشنهاد اختصاص اراضی کشاورزی برای توسعه مسکن تحت فشار بگذارند.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید