اخباراخبار جهان

کردها یکی از قربانیان اصلی رژیم جمهوری اسلامی ایران

به گزارش ایران جوان و به نقل از cbc خانواده ‌ها و سازمان‌ های حقوق بشری می‌ گویند که مقامات جمهوری اسلامی در سایه سرکوب خشونت ‌آمیز اعتراضات اخیر مردم ایران، دست کم 7 شهروند کرد را زیر شکنجه به قتل رسانده اند.

بیش از 6 ماه از مرگ مهسا امینی می گذرد، مرگ دلخراش او اعتراضات گسترده ای را در سراسر ایران به دنبال داشت که درنهایت به دلیل سرکوب گسترده رژیم، ظاهرا به خاموشی گرایید.

بیش از 6 ماه است که نیروهای امنیتی رژیم از هر حربه ای برای سرکوب اعتراضات مردم استفاده کرده اند. کردها که همیشه در رژیم جمهوری اسلامی مورد ظلم قرار گرفته اند، این بار نیز به بدترین شکل آماج این سرکوب های وحشیانه قرار گرفته اند.

به گزارش شبکه حقوق بشر کردستان (KHRN) مستقر در اروپا، حداقل 121 کرد، از جمله 11 کودک در جریان اعتراضات اخیر توسط رژیم کشته شده اند.

سازمان های حقوق بشری می گویند این قتل ها نمونه دیگری از آزار و اذیت دیرینه جمهوری اسلامی برعلیه اقلیت قومی کرد هستند.

سوران منصورنیا مدافع حقوق بشر کرد در این باره گفت: «رژیم جمهوری اسلامی همچنان در سایه اعدام‌ های رسمی، به آزار و اذیت اقلیت کرد ادامه می‌ دهد. شکنجه و کشتن کردها همچنان یک رویه رایج در جمهوری اسلامی بوده و هست.

اما متاسفانه اکثر اوقات این سرکوب ها آن گونه که باید و شاید رسانه ای نمی شوند و به گوش رسانه ها و سیاستمداران غربی نمی رسند».

براساس شهادت منابع نزدیک، سوران منصورنیا و شبکه حقوق بشر کردستان، مرگ سه شهروند کرد به نام های نسرین قادری، شادمان احمدی و محمد حاجی رسول پور زیر شکنجه، برای خبرگزاری سی بی سی محرز شده است.

مقامات رژیم جمهوری اسلامی ایران تاکنون به درخواست ‌های متعدد سی ‌بی ‌سی برای اظهارنظر درباره مرگ این افراد هیچ پاسخی نداده اند.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید