اخباراخبار کانادا

کدام اتومبیل ها بیشتر در تورنتو سرقت می شوند؟

 سارقان اتومبیل دائما در حال تغییر تاکتیک ها هستند و بیشتر از هر زمان اتومبیل های SUV را هدف قرار می دهند. 

در تورنتو، لکسوس RX350s، رنج روور، تویوتا-هایلندر و هوندا CR-Vs  بیشتر سرقت می شوند. در در مناطقی مانند هالتون در غرب تورنتوGMC Yukons   ، Chevy Tahoes، Cadillac Escalades  و Dodge Rams در صدر قرار دارند. 

برای یک تبه کار، دزدیدن وسیله نقلیه ای که 50 هزار تا 80 هزار دلار قیمت داشته باشد، بسیار سودآور است. اگر صاحب یکی از وسایل نقلیه مورد تقاضا هستید بدانید که احتمال سرقت آن وجود دارد. 

شما می توانید در وب سایت پلیس تورنتو به آمار وقوع سرقت و نقشه‌ مکان‌ هایی که این اتومبیل ها از آنجا سرقت شده اند را ببینید.  

بن مرچنت، افسر پلیس ناحیه هالتون از واحد سرقت اتومبیل می گوید: هربار که گمان می کنیم از سارقان پیشی گرفته ایم، آنها تاکتیک جدیدی ارائه می کنند. 

رنج روورها با بریدن قسمتی از بدنه به اندازه  یک آجر که به سارقان امکان دسترسی به سیم کشی را می دهد، روشن و دزدیده می شوند. 

وانت های فورد F150 با شکستن دستگیره در و برنامه ریزی مجدد یک فاب در حالی که سارق در داخل اتومبیل است سرقت می شوند. زیرا سارق می داند که مالک احتمالا از نمایندگی می خواهد دستگیره را تعمیر کند. چند شب بعد، دزد با یک فاب شبیه سازی شده بر می گردد تا وسیله نقلیه را ببرد. 

برای تویوتا و هوندا، راه‌ های زیادی برای سرقت وجود دارد که از شبیه ‌سازی فاب با رهگیری سیگنال آن از  داخل خانه شروع می‌ شود. تسلاها به ندرت به دلیل سیستم های امنیتی پیشرفته دزدیده می شوند.

دزدی ها در تمام ساعات روز اتفاق می افتد، اما بین نیمه شب تا 4 صبح یکی از محبوب ترین زمان ها است. 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید