اخباراخبار کانادا

کتک زدن کودکان، مضر است یا مفید؟

به نقل از Narcity: کتک زدن کودکان در کانادا غیرقانونی نیست، اما کانادایی ها درباره آیا اینکه کتک زدن کودک کار مفیدی است یا خیر، اختلاف نظر دارند.

نتایج یک نظرسنجی جدید در مورد تنبیه بدنی در کانادا نشان می ‌دهد که بیش از 50 درصد کانادایی ‌ها فکر می‌کنند وقت تغییر قوانین در این زمینه فرا رسیده است. زیرا اکنون همان طور گفتیم قانون با والدین و معلمانی که کودکان تحت نظر خود را کتک می زنند کاری ندارد.

این نظرسنجی آنلاین که توسط شرکت تحقیقاتی Research Co انجام شد نشان می دهد که حدود 51 درصد از کانادایی‌ های شرکت کننده در این نظرسنجی معتقدند، ماده 43 قانون جزایی کانادا باید لغو شود.

براساس ماده 43 قانون جزا، والدین و معلمان مجازند برای تنبیه کودک تحت مراقبت خود از زور استفاده کنند، البته تا زمانی که زور غیرمنطقی نباشد.

بنابراین تنبیه بدنی کودکان در کانادا غیرقانونی نیست، مشروط بر اینکه والدین یا معلمان از روش های معقول برای تنبیه کودک استفاده کنند؛

در میان افرادی که در این نظرسنجی شرکت کرده بودند، جوانان 18 تا 34 ساله بیش از همه خواستار لغو این قانون شدند.

جالب اینجاست که افراد بالاتر از 55 سال بیشتر از همه با این قانون موافق هستند و معتقدند همچنان باید پابرجا بماند.

مخالفین این قانون معتقدند که دولت کانادا به این صورت از والدین بی مسئولیت و خشن حمایت می کند و کودکان بدسرپرست را تنها می گذارد.

درضمن یکی از نقاط ضعف این قانون، عدم شفافیت آن است. سوال اینجاست که بالاخره براساس این قانون چه نوع کتکی جایز است؟ آیا این ابهام باعث سوء استفاده برخی از والدین از قانون نمی شود؟     .

با توجه به این ابهامات و خواسته نسل جوان برای لغو این قانون، به نظر می رسد دولت کانادا باید دیر یا زود در این قانون بازنگری کند.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید