اخباراخبار کانادا

کبک مسیر مهاجرت ارائه شده توسط کالج های خصوصی غیریارانه ای را می بندد

مونترال- کبک در حال بستن یکی از مسیرهای مهاجرت است که در دسترس دانشجویان بین المللی شاغل به تحصیل در کالج های خصوصی (بدون یارانه دولتی) قرار داشت. 

قانون جدید توسط دولت استانی و با همکاری دولت فدرال تدوین شده و از سپتامبر 2023 اجرایی خواهد شد. به این ترتیب فقط کسانی که دوره تحصیلی را در یک کالج دولتی یا خصوصی یارانه ای گذرانده باشند می توانند مجوز کار دریافت کنند.

امکان دریافت مجوز کار، یکی از ترفندهای کالج های خصوصی غیریارانه ای برای جذب دانشجویان خارجی بود. شهریه این کالج ها به سالانه 25 هزار دلار بالغ می شود. 

طی سال های اخیر، تعداد دانشجویان هندی در کبک افزایش یافته و از 2686 دانشجو در سال های 2017 و 2018 به 14712 دانشجو در دو سال بعد رسیده است. اکثر این دانشجویان در کالج های خصوصی و غیریارانه ای تحصیل می کنند. 

ژان بوله، وزیر کار کبک و شان فریزر، وزیر مهاجرت کانادا، در بیانیه مشترک با اشاره به ضعف های مدیریتی در بسیاری از کالج های خصوصی (غیریارانه ای) این تغییرات را برای یکپارچه کردن راه های مهاجرت، ضروری دانستند. در این بیانیه آمده است: هدف این است که اطمینان حاصل شود کبک به عنوان دروازه ای برای اقامت دائم در کانادا مورد سوء استفاده قرار نمی گیرد. دانشجویان خارجی که در سایر استان ها دوره تحصیلی در کالج خصوصی و غیر یارانه ای را طی کرده اند، به مجوز کار دسترسی ندارند. هدف ما یکپارچگی و هماهنگی با سایر استان های کانادا می باشد. 

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید