اخباراخبار کانادا

کاهش 50 درصدی تعداد سوء مصرف های کشنده مواد مخدر، متعاقب دستگیری 30 متهم در این زمینه

تحقیقات 14 ماهه پلیس که در نهایت منجر به دستگیری 30 متهم در حوزه خرید و فروش مواد مخدر شد، منجر به کاهش 50 درصدی سوء مصرف های کشنده مواد مخدر شده است. 

تحقیقات این پرونده با اسم رمز پروژه مک نالتی در ژوئیه 2021 آغاز شد. افزایش مصرف مواد مخدر غیر قانونی و افزایش تصاعدی موارد کشنده سوء مصرف مواد مخدر، پلیس را بر آن داشت تا تحت عنوان این پروژه، گروهی از نیروهای خبره پلیس استانی و شهری را گردهم بیاورد. در راستای این پروژه چندین واحد پلیس انتاریو، همراه با پلیس چاتهام کنت و جزیره والپول در 29 سپتامبر به چندین خانه در یک ناحیه بومی نشین در نزدیکی چاتهام کنت و والاسبورگ یورش بردند. 

پلیس اعلام کرد که افسران پلیس در این اقدام توانسته اند موارد زیر را کشف و ضبط کنند: چندین نوع مواد مخدر غیرقانونی عمدتا مت آمفتامین، کوکائین و فنتانیل به ارزش بیش از 141 هزار دلار، بیش از 11 هزار دلار پول نقد، 13 قبضه اسلحه و حدود 200 هزار دلار اموال مسروقه.

بعد از این عملیات تعداد مرگ و میرهای ناشی از سوء مصرف مواد مخدر حدود 50 درصد کاهش یافته است، در ضمن تعداد تماس های اورژانسی مرتبط با سوء مصرف های غیرکشنده مواد مخدر نیز در این مدت 57 درصد کاهش پیدا کرده است. 

 مقامات پلیس اذعان دارند که کار گروهی رمز موفقیت این عملیات بوده است، زیرا در این عملیات نیروهای پلیس استانی و شهری، دوشادوش نیروهای پلیس جامعه بومی و ساکنان این منطقه شبانه روز تلاش کردند. در ضمن آموزش نیروهای پلیس بومی جزیره والپول توسط نیروهای پلیس انتاریو نیز نقش مهمی در این زمینه داشته است. 

با این وجود مقامات استانی همچنان بر این باورند که راه درازی برای ریشه کنی معضل اعتیاد پیش رو دارند. آنها در بیانیه خود اعلام کردند که تنها هدف آنها نباید مبارزه صرف با قاچاقیان مواد مخدر باشد. زیرا اقدامات آنها تنها زمانی نتیجه خواهد داد که برنامه های بلند مدتی برای افزایش کیفیت زندگی جوانان، تدوین و اجرایی شوند.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید