اخباراخبار کانادا

کاهش میزان رضایت کانادایی ها از لیبرال های جاستین ترودو به پایین ترین حد 

اتاوا – نتایج نرسنجی جدید Abacus Data که بطور انحصاری برای تورنتو استار انجام شد نشان می دهد اگر انتخابات همین امروز برگزار شود، 37 درصد از کانادایی ها به محافظه کاران رای می دهند، در حالی که این رقم برای لیبرال ها تنها 28 درصد است. 

داده ‌های جدید در حالی به دست آمده اند که پیر پویلیور، رهبر حزب محافظه ‌کار، مجموعه ‌ای از کمپین های تبلیغاتی را برای معرفی هرچه بهتر خود به کانادایی ها راه اندازی کرده تا از برتری فعلی حزب اش بهره ببرد.

این نظرسنجی همچنین نشان داد که تنها 26 درصد از کانادایی ها فکر می کنند کشور در مسیر درست حرکت می کند. 

در حالی که 31 درصد از پاسخ دهندگان عملکرد لیبرال ها را تایید می کنند، 54 درصد از شهروندان منتقد آن هستند. ضمن اینکه درصد مخالفان نسبت به آخرین نظرسنجی در 25 جولای دو درصد افزایش یافته است. 

دیوید کولتو، مدیرعامل آباکوس، می گوید این پایین ترین میزان محبوبیت از زمان تشکیل اولین دولت ترودو در حدود هشت سال قبل است. 

در حالی که ترودو متعهد شده حزب خود را در انتخابات بعدی رهبری کند، ماه گذشته در تلاش برای ارائه چهره ای تازه به رای دهندگان، کابینه خود را اصلاح کرد و گفت قوی ترین تیم ممکن را انتخاب کرده است. این اقدام باعث شد چندین وزیر تنزل مقام یافته و یا به کلی از کابینه اخراج شوند•  

نظرسنجی جدید با شرکت 1650 کانادایی، در فاصله 3 تا 7 آگوست، یعنی پس از تغییر و تحول کابینه و همچنین اعلام خبر جدایی جاستین ترودو از همسرش سوفی گرگوار ترودو، انجام شد و نشان داد که این اتفاقات تاثیر فوری بر نقطه نظرات شهروندان و احتمالا افزایش حمایت از لیبرال ها نداشته است.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید