مقالاتمقالات پزشکی

کاهش روند پیری با روش‌های جدید بیولوژیکی

 

ضرب ‌المثلی می‌ گوید سن فقط یک عدد است. اما با این وجود انواع شرکت های جدید وجود دارند که به شما در تعیین همین عدد کمک می کنند. یکی از آنها شرکت Tally Health است که یک شرکت بیوتکنولوژی است و توسط سرمایه گذاران بزرگی مانند پدرو پاسکال و زک افرون تاسیس شده است؛ این شرکت با ارائه یک تست به شما کمک می کند سن بیولوژیکی خود را محاسبه کنید.

هر چند بازگشت سن تقویمی (تعداد شمع های روی کیک تولد) غیرممکن است، اما شواهد نشان می دهند که سن بیولوژیکی شما ممکن است کمی انعطاف پذیرتر باشد. شرکت Tally Health توسط دیوید سینکلر استاد دانشکده پزشکی هاروارد و ویتنی کیسی سرمایه گذار خطرپذیر تاسیس شده است؛ کار این شرکت ارائه یک برنامه بررسی طول عمر است که هدف آن نشان دادن سن بیولوژیکی و راه هایی برای کاهش آن است.

چند سال است گفتگوها پیرامون اینکه چگونه علم می تواند طول عمر را افزایش دهد و روند پیری را بهبود ببخشد دنیای علم را به خود مشغول کرده است. اما گویا اخیرا این تلاش به دنیای سلبریتی ها نیز رخنه کرده است. در این راستا گوئینت پالترو هنرپیشه معروف، اخیرا مجموعه ‌ای از استوری ‌های اینستاگرامی را برای میلیون ‌ها دنبال ‌کننده ‌اش منتشر کرده است که در آنها از یک سواب گونه‌ استفاده می کند که گویا بخشی از تست پیری این شرکت است. او توضیح می ‌دهد که هیچ وابستگی به این شرکت ندارد.

مشتریان می توانند این تست ها را از طریق پست دریافت ‌کنند و پس از تکمیل آنها دوباره آنها را به شرکتTally  Health  ارسال کنند که در آنجا نیز به آزمایشگاه ارسال می شود. در آنجا سن بیولوژیکی شما از طریق فرآیندی تعیین می شود که بر اساس آن مشخص می شود که بدن شما چگونه در سطح سلولی پیر می شود. در مرحله بعد در قالب یک پلتفرم، توصیه‌ های شخصی ‌سازی شده را بر اساس نتایج این آزمایشات در اختیار او قرار می دهد.

این توصیه‌ ها شامل تغییرات در سبک زندگی است که برخی از آنها عبارتند از: خواب بیشتر، مصرف بیشتر غذاهای گیاهی، کاهش استرس و مصرف به جا و به اندازه خوراکی هایی مانند بستنی و شراب. کافی است این توصیه ها را رعایت کنید تا تاثیر آنها را بر وضعیت جسمی خود ببینید.

سپس در آخرین مرحله پس از رعایت این توصیه ها، سواب های دیگری برای فرد ارسال می شود که بر اساس آنها کند شدن روند پیری فرد مورد ارزیابی قرار می گیرد. 

در ضمن این شرکت دو مکمل را برای کمک به این روند ارائه می دهند. یکی از آنها مکمل Vitality است که شامل پنج ماده از جمله آنتی اکسیدان هاست و برای کند کردن روند پیری و حذف سلول های زامبی (به قول این شرکت) از جریان خون فرمول بندی شده است. مکمل Amplify فقط از سه ماده تشکیل شده است و به لطف وجود اسید آمینه گلیسین به طور بالقوه می تواند عملکرد عضلات و عملکرد ورزشی آنها را تقویت کند.

این مکمل ها مانند کلیدهای چشمه جوانی به نظر می رسند. اما جالب تر از آنها مبانی علمی پشت چگونگی تعیین سن بیولوژیکی مشتری است که بسیار پیچیده تر از آن است که در ظاهر خود را نشان می دهد. در واقع این شرکت سن بیولوژیکی افراد را از طریق بررسی چگونگی الگوهای متیلاسیون DNA یک فرد، یا نحوه بیان ژن ها توسط DNA او در مقایسه با سایر افراد هم سن او، اندازه گیری می کند. Tally Health از 8000 نفر در محدوده سنی 18 تا 100 سال نمونه برداری کرد که نیمی از نمونه ها از زنان و نیمی دیگر از مردان بودند و 30 درصد از افراد غیر سفیدپوست بودند. سپس این نمونه ‌ها با سواب گونه مشتری Tally Health مقایسه می ‌شوند و بدین گونه سن بیولوژیکی فرد تعیین می شود.

اگر با خود تصور می کنید که این آزمایشات نشان می دهند که شما 20 سال جوان تر شده اید، سخت در اشتباهید. چون این آزمایشات در اصل به شما کمک می کنند که نگاه دقیق ‌تری به سلامت سلول‌ های خود بیندازید و بیشتر در مورد عناصر سازنده طول عمر، از جمله سیستم عضلانی، خواب، سطح استرس و رژیم غذایی خود فکر کنید.

هزینه یک باره این آزمون یا عضویت سه ماهه آن را می توان با 199 دلار خریداری کرد.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید