اخباراخبار جهان

کاهش بیش از انتظار جمعیت خرس های قطبی در خلیج هادسون غربی 

نتایج بررسی های جدید نشان می دهد خرس های قطبی در خلیج هادسون غربی کانادا همچنان به تعداد زیاد می میرند و بخصوص توله ‌ها و خرس های ماده روزهای سختی را سپری می ‌کنند.

محققانی از خلیج هادسون غربی که به پایتخت خرس های قطبی جهان مشهور است، تعداد خرس های قطبی در سال 2021 را 618 خرس تخمین زدند. در حالی که تعداد آنها 842 خرس در سال 2016 شمارش شدند. 

اندرو دروچر، استاد زیست ‌شناسی در دانشگاه آلبرتا که خرس‌ های قطبی خلیج هادسون را برای نزدیک به چهار دهه مطالعه کرده است. او  می‌ گوید: کاهش واقعی بسیار بیشتر از آن چیزی است که من انتظار داشتم. 

نویسندگان گزارش مطالعاتی دریافتند که از دهه 1980، تعداد خرس ها در این منطقه نزدیک به 50 درصد کاهش یافته است. زیرا توده های یخ که برای بقای آنها ضروری است در حال آب شدن است. 

خرس ‌های قطبی به یخ دریای قطب شمال متکی هستند که در تابستان با دمای گرم ‌تر کوچک می ‌شود و در زمستان طولانی دوباره شکل می ‌گیرد. اما از آنجایی که قطب شمال به دلیل تغییرات آب و هوایی دو برابر سریع‌ تر از سایر نقاط جهان گرم شده است، مدت زمان بیشتری طول می ‌کشد تا یخ ها مجددا در پاییز یخ بزنند. این باعث شده بسیاری از خرس های قطبی که در سراسر قطب شمال زندگی می کنند، یخ کمتری برای زندگی، شکار و تولید مثل داشته باشند.

خرس‌ های جوان برای رشد به انرژی نیاز دارند و نمی ‌توانند بدون غذای کافی برای دوره‌ های طولانی زنده بمانند و خرس‌ های ماده نیز انرژی زیادی را برای پرستاری و پرورش فرزندان صرف می‌ کنند.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید