اخباراخبار کانادا

کاهش بودجه خانوارهای کانادایی با افزایش تورم و نرخ بهره

کلگری – یک نظرسنجی جدید نشان می ‌دهد کانادایی‌ ها در بحبوحه افزایش نرخ‌ های بهره و تورم تصمیمات سخت ‌گیرانه ‌تری در مورد بودجه شان می گیرند. نظرسنجی اوایل جون موسسه MNP Ltd، که توسط Ipsos انجام شد، نشان می‌ دهد بیش از یک چهارم کانادایی ‌ها در حال کاهش مخارج ضروری مانند غذا، مسکن و خدمات آب و برق هستند.

این نظرسنجی همچنین نشان داد که حدود نیمی از پاسخ ‌دهندگان در حال کاهش هزینه‌ های غیرضروری از جمله مسافرت، صرف غذا در رستوران و سرگرمی می باشند. حدود یک سوم از شرکت کنندگان در نظرسنجی می گویند به ارزان خری روی آورده و کمتر رانندگی می کنند تا در هزینه سوخت صرفه جویی کنند. 

گرانت بازیان، رئیس موسسه MNP، می ‌گوید کانادایی ‌ها تلاش می ‌کنند مخارج خود را تا حد ممکن کاهش بدهند تا توانایی پرداخت صورتحساب های ماهانه را داشته باشند. وی هشدار داد که وضعیت مالی کانادایی ها به دلیل ادامه روند افزایش هزینه ها، بدتر نیز خواهد شد. بازیان در بیانیه 11 جولای خود گفت: خانوارها با انتخاب های سخت تر روبرو شده و احتمالا مجبور می شوند بدهی های اعتباری خود را برای تامین مخارج ضروری زندگی انباشته کنند. 

نیمی از پاسخ دهندگان به نظرسنجی گفتند اگر نرخ بهره بالاتر برود، با مشکلات مالی مواجه خواهند شد. 4 نفر از هر 10 شرکت کننده نیز گفتند نرخ های بهره بالاتر می تواند آنها را به ورشکستگی نزدیک کند. 

بازیان گفت: با نزدیک شدن تورم به بالاترین حد در 40 سال گذشته، فشار برای افزایش هرچه بیشتر نرخ بهره برای مهار تورم وجود دارد. کانادایی ‌هایی که آمادگی مالی برای جذب افزایش نرخ بهره را ندارند، احتمالا با مشکلات مالی مواجه خواهند شد.

نظرسنجی آنلاین، با شرکت 2000 کانادایی از 6 تا 9 جون انجام شد.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید