اخباراخبار کانادا

کانادا بار دیگر ۴ فرد و ۵ نهاد ایرانی را تحریم کرد

وزارت خارجه کانادا روز جمعه اعلام کرد که ۴ فرد و ۵ نهاد ایرانی را به دلیل «نقض فاحش و سیستماتیک حقوق بشر» در فهرست تحریم‌های خود قرار داده است.

در بیانیه‌ای که از سوی ملانی جولی، وزیر خارجه این کشور منتشر شد، نام مرتضی طلایی فرمانده پیشین نیروی انتظامی تهران، علی قناعتکار ماوردیانی قاضی، دادستان و بازپرس ارشد، حسن کرمی فرمانده یگان ویژه نیروی انتظامی جمهوری اسلامی؛ همچنین خدمات فرودگاه سفیران که یک شرکت هواپیمایی است و شرکت بهارستان کیش از نهادهای زیرمجموعه بنیاد تعاون سپاه دیده می‌شود.

دو شرکت تحریم‌ شده از نهادهای زیر مجموعه سپاه هستند که به روسیه پهپاد می‌فروختند؛ پیش‌تر آمریکا هم این دو شرکت را تحریم کرده بود.

این بیانیه همچنین می‌افزاید که «خبرگزاری جوان» که احتمالا منظور آنها روزنامه جوان بوده نیز از سوی دولت کانادا تحریم می‌شود.

در بیانیۀ وزارت خارجه کانادا همچنین با اشاره به سرکوب معترضان ایرانی تاکید شده که اتاوا همچنان به حمایت خود از «زنان و دختران ایرانی که برای آینده بهتر مبارزه می‌کنند» ادامه می‌دهد. اعتراضات ایران؛ کانادا ۶ فرد و نهاد از جمله نیروی انتظامی را تحریم کرد

دولت کانادا در بخش دیگری از این بیانیه همچنین اعلام می‌دارد: «تا زمانی که نقض حقوق بشر توسط جمهوری اسلامی ادامه داشته باشد، کانادا بیکار نخواهد نشست.»

هرچند در ابتدای بیانیۀ وزارت خارجه کانادا تاکید شده که ۴ فرد و ۵ نهاد ایرانی در فهرست تحریم‌های این کشور قرار گرفته‌اند اما در متن تنها نام ۳ نفر و ۳ نهاد ذکر شده و مشخص نیست یک فرد و ۲ نهاد دیگر تحریم شده چه کسی و کدام شرکت‌ها هستند.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید