اخباراخبار کانادا

کانادا از پاییز امسال 11 هزار مهاجر کلمبیایی، هائیتی و ونزوئلایی می پذیرد

در ماه مارچ سال جاری، کانادا وعده داده بود که در طول سال پذیرای 15 هزار مهاجر از نیمکره غربی خواهد بود. میلر روز سه شنبه گفت کانادا در حال ایجاد مسیر جدید اقامت دائم بشردوستانه برای 11 هزار مهاجر از سه کشور کلمبیا، هائیتی و ونزوئلا است.

وی گفت: از پاییز امسال، اتباع این سه کشور مستقر در آمریکای مرکزی یا جنوبی یا کارائیب که دارای روابط خانوادگی گسترده در کانادا هستند، واجد شرایط درخواست برای این مسیر جدید خواهند بود.

متقاضی اصلی، صرف نظر از سن، باید فرزند، نوه، همسر، شریک زندگی مشترک، والدین، پدربزرگ و مادربزرگ یا خواهر و برادر یک شهروند کانادایی یا مقیم دائم باشد. به ساکنان دائمی جدید تحت این برنامه خدمات پیش از ورود ارائه می شود که شامل ارزیابی مهارت های شغلی و ارجاع به یک سازمان ارائه دهنده سکونت در جامعه مورد نظرشان است.

قاره آمریکا شاهد تعداد بی سابقه ای از مهاجران است که به دنبال پناهگاه امن و فرصت های جدید هستند. میلر گفت، با همکاری نزدیک با ایالات متحده، انتظار داریم که این اقدامات به مهار مهاجرت غیرقانونی و ترویج مهاجرت ایمن به عنوان جایگزینی برای مسیرهای نامنظم اغلب خطرناک در قاره آمریکا کمک کند.

داده‌ های فدرال نشان می‌ دهد که سال گذشته، کانادا 20891 درخواست پناهندگی از افرادی دریافت کرد که بصورت غیرقانونی وارد شده بودند. در  سه ماه اول سال 2023، کانادا 14192 ادعای پناهندگی از عبورکنندگان غیرقانونی از مرز دریافت کرد.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید