اخباراخبار کانادا

کانادا از مارچ آینده مرگ با کمک پزشکی را برای معتادان قانونی می کند

چنانچه قانون کشور در مورد مرگ با کمک پزشکی (MAID) در مارچ 2024 تغییر کند، بیماران سلامت روان، از جمله آنهایی که مشکلات سوء مصرف مواد دارند، بدون هیچ گونه بیماری جسمی دیگر، می توانند به دنبال خودکشی با کمک پزشکی باشند. کمیته ویژه پارلمانی در ماه‌ های آینده قرار است این تغییر را بررسی کند. 

در سال 2021، بیش از 10 هزار کانادایی از MAID  استفاده کردند. فرآیند مرگ با کمک پزشکی در کانادا با دانلود و تکمیل پرسشنامه آنلاین شروع می شود. متقاضی بایستی به یک سری سوالات پاسخ داده و امضاء شاهدان را ثبت کند. سپس یک تماس تلفنی و ویزیت پزشک در منزل انجام می شود. اگر دو پزشک بصورت جداگانه درخواست را تایید کنند، فرد باید 90 روز از زمان درخواست صبر کند و سپس داروی کشنده را توسط پزشک دریافت نماید. 

در حال حاضر افرادی که صرفا دارای بیماری ‌های روانی مانند افسردگی و اختلالات شخصیتی بوده و فاقد بیماری جسمانی هستند، واجد شرایط مرگ با کمک پزشکی نیستند. 

وزارت بهداشت کانادا می گوید بر اساس قانون، MAID  تنها زمانی انجام می شود که دو پزشک بیمار را واجد شرایط تشخیص بدهند. برای واجد شرایط بودن، فرد باید بیماری یا ناتوانی جدی و صعب العلاج داشته باشد و رنجی پایدار و غیرقابل تحمل را تجربه کند. 

اما مخالفان، از جمله زوئی داد (مدافع کاهش آسیب) مستقر در تورنتو، افزوده شدن معتادان به لیست واجدین شرایط، می گویند: وقتی MAID  وارد حوزه سلامت روان  مصرف مواد مخدر شود، این عمل برابر با اصلاح نژادی است.

.

افرادی وجود دارند که واقعا با اعتیاد خود مبارزه می کنند و از حمایت و کمک مورد نیاز برخوردار نیستند. 

حامیان کاهش آسیب می گویند بهبود دسترسی به سایت های تزریق ایمن و متادون، تامین مسکن و فرصت های شغلی بیشتر می تواند به معتادان کمک کند. 

 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید