اخباراخبار کانادا

کانادا آمادگی گسترش مرگ به کمک پزشکی برای بیماران روحی و روانی را ندارد! 

مارک هالند وزیر بهداشت کانادا روز دوشنبه موضع دولت فدرال درباره دسترسی بیماران روحی و روانی به MAiD (مرگ با کمک پزشکی) را اعلام کرد. 

هالند گفت دولت با گزارش کمیته مشترک پارلمانی که اوایل هفته جاری منتشر شد و به همین نتیجه گیری دست یافت موافق است، زیرا سیستم در حال حاضر آمادگی لازم را ندارد و به زمان بیشتری نیازمند است. 

یادآور می شود که دولت فدرال با مهلت 17 مارچ برای تدوین چهارچوب واجد شرایط بودن مرگ به کمک پزشکی برای بیماران روحی و روانی مواجه بود. این درحالیست که دولت سال گذشته، این مهلت را به مدت یک سال تمدید کرد تا به ارائه دهندگان خدمات پزشکی و دولت های استانی زمان کافی برای کسب آمادگی اعطا کند. 

طبق گزارش نهایی کمیته مشترک پارلمانی که لحظاتی قبل از حضور هالند و ویرانی (وزیر دادگستری) در پارلمان منتشر شد، مسایل و ابهامات اساسی پیرامون توسعه این خدمات، همچنان حل نشده اند. 

نمایندگان محافظه کار و اعضای کمیته در گزارش خود، اعمال تغییرات در موعد 17 مارچ را توصیه نمی کنند. 

محافظه کاران در بیانیه خود آوردند: اگر دولت لیبرال این اقدام رادیکال را پیش ببرد، شاهد مرگ زودهنگام کانادایی هایی خواهیم بود که امکان بهبودی شان وجود داشت. 

هالند تصریح کرد سوال این نیست که آیا مردم باید به دلایل سلامت روان به مرگ به کمک پزشکی دسترسی داشته باشند یا خیر، بلکه سوال مربوط به آمادگی است. او افزود: چیزی که ما می‌ گوییم این است که فردی در یک موقعیت غیرقابل حل، پس از تلاش مطلق برای رهایی از کابوس بیماری، در نهایت باید حق دسترسی به MAiD را داشته باشد. اما سیستم باید آمادگی انجام صحیح آن را داشته باشد. 

گفتگوهای مستمر با کارشناسان و متخصصان بهداشت در شش ماه گذشته نشان داده اند که سیستم آماده نیست. 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید