اخباراخبار کانادا

کانادایی ها کمتر از آمریکایی ها از سیستم درمانی راضی هستند! 

کانادا- نظرسنجی جدید انستیتوی Angus Reid که طی ماه آگوست در آمریکا و کانادا صورت گرفت، نشان می دهد که کانادایی ها به میزان قابل توجهی کمتر از همسایگان آمریکایی از سیستم مراقبت های درمانی خود راضی می باشند. 

ترنس گراهام، از نتیجه نظرسنجی شگفت زده نشده است. او برای انجام CT scan اورژانسی چندین هفته انتظار کشید. کهنه سرباز 55 ساله کانادایی، ساکن Laird انتاریو، نه تنها 3 هفته برای اسکن انتظار کشید، بلکه هنوز جواب را دریافت نکرده است. 

به گفته موسسه Angus Reid، 29 درصد از بزرگسالان کانادایی (معادل 9 میلیون نفر) در دسترسی به مراقبت های بهداشتی با مشکل روبرو می باشند. 31 درصد دیگر (9.7 میلیون کانادایی)، ادعا کردند که با چالش نسبی روبرو می باشند، در حالی که تقریبا همه (98 درصد) از پاسخ دهندگان به نظرسنجی پزشک خانواده داشتند. 

این وضعیت تقریبا در تمام مناطق کانادا، چه شهری و چه روستایی، یکسان است. مراقبت ‌های پزشکی که افراد در دسترسی به آن‌ ها بیشترین مشکل را داشتند، شامل قرار ملاقات‌ های تخصصی (58 درصد)، مراقبت‌ های اورژانسی (54 درصد)، عمل های جراحی (51 درصد)، درمان غیر اورژانسی (44 درصد) و آزمایش ‌های تشخیصی (41 درصد) بود.

در مجموع بیش از 60 درصد پاسخ دهندگان از بریتیش کلمبیا، ساسکاچوان، انتاریو و چهار استان آتلانتیک گفتند برای دریافت مراقبت های مورد نیاز خود با چالش هایی روبرو هستند. 

نظرسنجی نشان داد که 15 درصد یا 4.7 میلیون کانادایی از سهولت دسترسی به مراقبت های درمانی راضی هستند. ساکنان مانیتوبا با 18 درصد بالاترین میزان رضایت و بریتیش کلمبیا با 10 درصد کمترین رضایت را داشتند. 

این باور وجود دارد که دسترسی به مراقبت‌ های بهداشتی در کانادا بهتر از ایالات متحده است، اما واقعیت چیز دیگری است.

شهروندان ایالات متحده دیدگاه بسیار مثبت تری نسبت به سیستم مراقبت های بهداشتی خود دارند و تقریبا (29 درصد) از آن راضی می باشند. 

در مواجهه با احتمال نیاز به مراقبت های اضطراری، 70 درصد از آمریکایی ها و 37 درصد از کانادایی ها، به دریافت به موقع اینگونه مراقبت ها اطمینان داشتند. 

نظرسنجی های آنلاین موسسه Angus Reid از 2279 کانادایی و 1209 آمریکایی صورت گرفت. 

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید