اخباراخبار کانادا

کانادایی ها می گویند برای بازنشستگی به 1.7 میلیون دلار پس انداز نیاز دارند!

کانادا- طبق نظرسنجی بانک مونترال (BMO)، پس انداز مورد نیاز کانادایی ها برای بازنشستگی با 20 درصد افزایش نسبت به سال 2020 به 1.7 میلیون دلار رسیده است. 

کارولین دابو، از مدیران خدمات مشاوره ای گروه مالی BMO گفت: نتایج نشان دهنده نگرانی کانادایی ها در مورد شرایط اقتصادی فعلی، به ویژه تورم است. 

نرخ تورم سالانه کانادا در تابستان 2022 به بالاترین حد چهار دهه گذشته یعنی 8.1 درصد رسید، ولی از آن زمان تا دسامبر 2022 به 6.3 درصد کاهش یافت. افزایش شدید نرخ تورم در سال گذشته از افزایش دستمزدها فراتر رفت و قدرت خرید اکثر خانواده ها را کاهش داد.  نظرسنجی BMO نشان داد فقط 44 درصد از کانادایی ها مطمئن هستند پول کافی برای بازنشستگی طبق برنامه خواهند داشت. 

دابو می گوید برای بازنشستگی طبق برنامه، مشاوره با یک کارشناس مالی حرفه ای و تنظیم برنامه متناسب شرایط و اهداف فردی، ضروری است زیرا میزان پس اندازی که کانادایی ها برای بازنشستگی باید داشته باشند را مشخص می کند. متاسفانه نظرسنجی نشان داد که 53 درصد از کانادایی ها از این رقم اطلاع ندارند. 

نظرسنجی مورد اشاره همچنین نشان داد که حدود 22 درصد از کانادایی ها قصد دارند بین 60 تا 69 سالگی بازنشست شوند و میانگین سن بازنشستگی 62 سال می باشد. 

نظرسنجی آنلاین BMO بین 4 و 7 نوامبر 2022 توسط Pollara Strategic Insights  از 1500 نفر انجام شد.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید