اخباراخبار کانادا

کانادایی ها در انتظار عمل های ارتوپدی درد می کشند

کانادا- کاسیل بریزبویس در 13 سالگی دچار انحنای ستون فقرات شد. این بیماری که به عنوان کیفوز شناخته می شود، نتیجه یک اختلال ژنتیکی به نام سندرم کلاینفلتر است که باعث می شود او یک کروموزوم X اضافی داشته باشد. اکنون در 15 سالگی، انحنای ستون فقرات او بیش از 80 درجه است. این سندرم حدود یک نفر از هر 1000 مرد را مبتلا می کند و معمولا تا قبل از بلوغ تشخیص داده نمی شود. کریستین لیندسی، مادر 46 ساله بریزبویس به گلوبال نیوز گفت: بیماری خیلی سریع پیشرفت کرده است.

عمل فیوژن ستون فقرات کودکان در جزیره ونکوور، محل زندگی این خانواده، انجام نمی شود، بنابراین آنها به بیمارستان کودکان ونکوور ارجاع داده شدند. بریزبویس در اکتبر گذشته رسما در لیست انتظار قرار گرفت.

طبق گزارش انستیتو فریزر، زمان انتظار برای مراقبت های بهداشتی در کانادا در سال 2021 – برای سومین سال متوالی – افزایش یافت. میانگین زمان انتظار 25.6 هفته بین مراجعه به پزشک عمومی و جراحی بود. در حالی که سال قبل از آن میانگین زمان انتظار 22.6 هفته، در سال 2019 حدود 20.9 هفته و در سال 2018 به طور متوسط 19.8 هفته بود.
جراحی های ارتوپدی با میانگین ملی 30.2 هفته در سال 2021 طولانی ترین زمان انتظار را داشتند و تقریبا 180 هزار کانادایی در لیست انتظار عمل جراحی بودند.

لین مولوی از وزارت بهداشت نووا اسکوشیا می گوید در طول پاندمی، تخت های بخش جراحی ارتوپدی توسط بیماران مبتلا به کووید اشغال شد. در نتیجه عمل های ارتوپدی به تعویق افتاده و بر روی هم انباشته شد.

لیندسی که از طولانی شدن زمان انتظار عمل فرزندش ناامید شده بود، گزینه های دیگر در ایالات متحده و بیمارستان کودکان Shriners مونترال را بررسی کرد، اما هر کدام مشکلات خود را داشت. تا اینکه بالاخره مطلع شد یک جراح در بریتیش کلمبیا لیست انتظار کوتاه تری دارد. به این ترتیب بریزبویس به لیست بیماران این جراح افزوده شد. اگر تغییر در برنامه ایجاد نشود، عمل او اوایل سپتامبر انجام خواهد شد.

23 آگوست سال گذشته و قبل از انتخابات فدرال، جاستین ترودو قول داد که در صورت تشکیل دولت بعدی، 6 میلیارد دلار برای مقابله با تاخیرات عمل های جراحی هزینه کند. اکنون که بیش از 6 ماه از تشکیل دولت اقلیت دوم ترودو می گذرد، این بودجه تامین نشده است.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید