اخباراخبار کانادا

کانادایی ها امسال مبلغ بیشتری برای بیمه اتومبیل می پردازند. چرا؟ 

طبق گزارش جدید، کانادایی ها به دلیل افزایش سرقت اتومبیل در کشور و سایر چالش های این صنعت، امسال حق بیمه بالاتری برای اتومبیل هایشان می پردازند. 

Ratesdotca چشم انداز بیمه اتومبیل برای سال 2024 را 26 ژانویه منتشر کرد که حاکی از جهش دیگر در حق بیمه در سراسر کشور است. 

طبق داده های اداره آمار کانادا، بین دسامبر 2022 و دسامبر 2023، شش درصد افزایش در حق بیمه وسایل نقلیه در کانادا مشاهده شد، در گزارش Ratesdotca چندین عامل موثر بر بازار بیمه اتومبیل برجسته شده است. از جمله سرقت که در کانادا به یک اپیدمی تبدیل شده است. 

سال گذشته بیش از 80 هزار اتومبیل در کشور به سرقت رفت. در سال 2022، ادعاهای بیمه مبنی بر سرقت اتومبیل به 1.2 میلیارد دلار بالغ شد. این مبلغ تنها در انتاریو 700 میلیون دلار بود؛ به دلیل افزایش شدید مطالبات، شرکت ‌های بیمه مجبور به افزایش نرخ هستند. آنها همچنین نصب دستگاه ضد سرقت یا قفل فرمان را به صاحبان اتومبیل ها توصیه می کنند. 

تورم دومین عامل بزرگی است که تعمیرات و نگهداری اتومبیل را پرهزینه می کند. طبق گزارش آمار کانادا، نرخ تورم سالانه در کشور در ماه گذشته به 3.4 درصد افزایش یافت. در دسامبر 2023، هزینه لوازم یدکی اتومبیل های سواری و نگهداری و تعمیرات آنها 5.6 درصد نسبت به سال قبل از آن افزایش داشت. 

به گفته Ratesdotca، هزینه های نگهداری و تعمیرات با پیشرفت فناوری، مانند دوربین های دید عقب و حسگرهای سپر، افزایش یافته است. 

وسایل نقلیه الکتریکی (EV) نیز هزینه بیشتری دارند و تعمیر آنها بیشتر طول می کشد زیرا به قطعات اصلی و تکنسین های آموزش دیده نیاز دارد.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید