اخباراخبار کانادا

کانادایی ها از کابوس نقش‌ بر آب شدن سفرهایشان می ‌گویند

در پی تاخیر و لغو هزاران پرواز در هفته های اخیر، کانادایی ها با دردسرهای زیادی مواجه شدند. 

در هفته آخر ماه جون، بیش از نیمی از پروازهای داخلی و خارجی فرودگاه های اصلی کانادا با تاخیر یا لغو روبه‌ رو بودند. 

روزنامه Epoch Times با سه کانادایی که برنامه سفرشان در تاریخ 30 جون به دلایل مختلف به هم خورد، مصاحبه کرد.

فایتن گراسسچی (Faytene Grasseschi) برای حضور در یک رویداد مذهبی در روز کانادا (Canada Day)، در تاریخ 30 جون از مونکتون نیوبرانزویک راهی وینیپگ بود. این پرواز که صبح روز 30 جون انجام می شد قرار بود توقفی هم در تورنتو داشته باشد اما این پرواز با موفقیت انجام نشد.

او در راه فرودگاه بود که اطلاعیه ‌ای از سوی WestJet دریافت کرد مبنی بر اینکه پرواز تا عصر به تعویق افتاده است.

هنگامی که  گراسسچی به فرودگاه رسید، 90 دقیقه در صف بود تا بتواند پرواز دیگری را از طریق تلفن رزرو کند.

او گفت: بعد از اینکه تماس گرفتم کارکنان واقعا با من همکاری کردند. حداقل در نیوبرانزویک کارکنان بسیار خوبی وجود دارد، وقتی به فرودگاه پیرسون رسیدم، یکی از کارکنان گفت که خیلی دیر شده و بهتر است فردا پرواز کنم، من گفتم اشکالی نداره، خودم را به پرواز می رسانم؛ به خاطر می ‌آورم که فقط دویدم. یکی از پله برقی ها مشکل داشت. با خودم گفتم، حالا چه‌ کار کنم؟ این موقع بود که علائم را دنبال کردم و فقط به دویدن ادامه دادم.

وقتی گراسسچی وارد شد، 20 نفر در صف پرواز بودند  پس از سوار شدن نیز هواپیما 30 دقیقه حرکت نکرد، او سرانجام نیمه شب به وینیپگ رسید و ساعت 1 بامداد روز اول جولای وارد هتل خود شد؛  فایتن ادامه می دهد: فکر می کنم من جزء معدود افرادی بودم که واقعا برای آن پرواز تلاش کردم. تنها چیزی که برای من واقعا ناراحت کننده بود این بود که یک خانم درست پشت سر من در صف بود و قصد داشت به عروسی پسرش برود. مردم کانادا به یک سیستم منظم عادت دارند و به این بی نظمی‌ها و تاخیرها عادت ندارند.

شکست سیستماتیک در همه سطوح:

کتلین پرستون قرار بود 30 جون با ایر کانادا از رجینا به مونترال از طریق ساسکاتون پرواز کند. اما این مربی مدرسه رقص ایرلندی Prairie Gael هرگز نتوانست رقابت شاگردانش را در مسابقات قهرمانی آمریکای شمالی که از 1 تا 5 جولای برگزار می شد تماشا کند. 

او گفت، پرواز سه ساعت و 40 دقیقه تاخیر داشت، زیرا مسافران بعد از سوار شدن به هواپیما مجبور شدند به دلیل مشکل برقی پیاده شوند. 

ایر کانادا مدام تصمیم خود را تغییر می داد و در آخر به او گفتند که برنامه سفر لغو شده است. او پیامی دریافت کرد مبنی بر اینکه برنامه سفر اصلی رجینا-ساسکاتون-مونترال برای صبح روز 1 جولای رزرو شده است. در پیام بعدی نیز اعلام شد که این پرواز نیز لغو شده است.

کتلین ادامه می دهد: مطمئن نیستم که بتوانم هزینه بلیت را پس بگیرم. با اینکه فرم حقوق مسافران هوایی را پر کرده ام اما آنها به من گفتند که تا یک ماه خبری از بازپرداخت نخواهد بود. این اتفاق واقعا قلبم را شکست زیرا این اولین مسابقات قهرمانی من در آمریکای شمالی بود که می‌ توانستم رقص رقصندگانم را به عنوان مربی ببینم. من فکر می کنم برای بچه ها نیز کمی سخت بود، زیرا آنها بدون مربی در این رقابت بزرگ حضور پیدا کردند. به نظر من این یک شکست سیستماتیک است و فقط امیدوارم که آنها بتوانند این مشکل را حل کنند. اگر مشکل کمبود کارکنان است، پس افراد بیشتری استخدام کنند. اگر یک مشکل سازمانی است، پس کسی را پیدا کنند که بتواند این مساله را حل کند.

ناامید شدن کودکان:

فارغ ‌التحصیلان کلاس هشتم فرانسوی École St  Mary و École St Angela Merici در رجینا قرار بود از 30 جون تور یک‌ هفته‌ ای خود را در اتاوا، مونترال و کبک برگزار کنند. اما تاخیر در پروازها باعث لغو آن شد.

دختر تروور سوبچیشین نیز در میان این گروه بود. سوبچیشین به اِپُک تایمز گفت: بچه ها واقعا هیجان زده بودند ولی در آخرین لحظه به شدت ناامید و ناراحت شدند. 

او یک سال و نیم کار کرد تا پول این تور را جمع کند و همراه گروه باشد اما حالا همه چیز خراب شده است.

EF Tours حدود 2800 دلار بابت هزینه این سفر هفت روزه بازپرداخت می کند. 

سوبچیشین ادامه می دهد: چند سال پیش نیز در سال 2020، زمانی که کووید برای اولین بار در جهان شیوع پیدا کرد و کل دنیا را به تعطیلی کشاند، این سفرها لغو شدند بدون اینکه حتی بازپرداختی برای آنها انجام شود. واقعا آزاردهنده است که کانادا در صحنه بین ‌المللی به یک جوک تبدیل شده و بیشترین لغو پرواز و بیشترین بی نظمی در فرودگاه ها را به خود اختصاص داده است!

اپک تایمز به WestJet، Air Canada و Swoop ایمیل زد اما پاسخی از طرف آنها دریافت نکرد.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید