اخباراخبار کانادا

کانادایی های ناراضی از سیستم درمانی، به بهبود آن خوشبین نیستند

نتایج نظرسنجی جدید نشان می ‌دهد اکثر کانادایی ‌ها فکر نمی ‌کنند کیفیت مراقبت‌ های بهداشتی در استان شان بهبود پیدا کند. 

نظرسنجی Leger تقریبا یک سال پس از آن انجام شد که دولت فدرال یک توافقنامه بهداشتی 196 میلیارد دلاری با استان‌ ها برای افزایش بودجه بهداشتی و رفع کمبود فزاینده کارکنان این بخش منعقد کرد.

70 درصد از پاسخ ‌دهندگان می‌ گویند نگران هستند که در صورت نیاز خود یا یکی از اعضای خانواده، نتوانند مراقبت ‌های پزشکی با کیفیت دریافت کنند.

تاکنون آلبرتا، بریتیش کلمبیا، جزیره پرنس ادوارد، نوا اسکوشیا و مناطق شمال غربی قراردادهایی را با دولت فدرال برای افزایش بودجه بهداشتی منعقد کرده اند. با این وجود، تنها 17 درصد از پاسخ دهندگان به نظرسنجی به بهبود وضعیت مراقبت های بهداشتی طی دو سال آینده خوشبین بودند.   

87  درصد از ساکنان استان های آتلانتیک کانادا، نگران عدم دریافت مراقبت های بهداشتی مورد نیاز خود می باشند. 66 درصد از ساکنان این استان ها و 51 درصد از کبکی ها سیستم درمانی استان خود را ضعیف یا بسیار ضعیف ارزیابی کردند. تنها 46 درصد از آلبرتایی ها و 40 درصد از بریتیش کلمبیایی ها از سیستم درمانی استان خود راضی بودند. 

67 درصد از پاسخ دهندگان به نظرسنجی در پاسخ به سوال مربوط به کمبود نیرو در مراکز درمانی، به شرایط بد کاری در بیمارستان ها اشاره کردند. 40 درصد ناکافی بودن بودجه و 40 درصد دیگر بازنشستگی کارکنان در طول پاندمی را مقصر دانستند. 

نظرسنجی مورد اشاره با شرکت 1536 کانادایی بزرگسال انجام شد. 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید