علم و دانش

کامپیوتر، روز قیامت را پیش بینی می کند

آیا آخرالزمان نزدیک است؟ کارشناسان از مدل های پیشرفته ابر رایانه ای برای پیش بینی پایان بشریت استفاده می کنند.
محققان دانشگاه بریستول در بریتانیا گزارش تولید شده توسط کامپیوتر را استخراج کرده اند که نشان می دهد دقیقا چه زمانی نسل انسان در سیاره ما منقرض خواهد شد. خبر خوب اینکه این پیش بینی شوم در آینده نزدیک محقق نخواهد شد.
دکتر آلکساندر فارنسورث، از دانشگاه بریستول و نویسنده ارشد این گزارش مطالعاتی معتقد است نابودی بشریت ناشی از افزایش دما و گرمای شدید خواهد بود و گرما راه را برای فوران های مکرر آتشفشانی هموار خواهد کرد. فارنسورث تاکید کرد که چشم انداز آینده دور بسیار تیره و تار به نظر می رسد.
از نظر او سطح دی اکسید کربن می تواند به دو برابر سطح فعلی برسد، زیرا طبق پیش بینی ها خورشید تقریبا 2.5 درصد تشعشع بیشتر را ساطع خواهد کرد. در نتیجه بخش قابل توجهی از زمین ممکن است دمایی در محدوده 40 تا 70 درجه سانتیگراد را تجربه کند. به طور همزمان بیشتر کره زمین تحت تاثیر گرمای سوزان قرار خواهد گرفت و در نتیجه محیطی نامناسب و فاقد مواد غذایی برای پستانداران ایجاد خواهد شد.
فارنسورت در ادامه گفت: دمای متوسط روزانه بین 40 تا 50 درجه سانتیگراد و حتی بالاتر، همراه با سطح رطوبت بالا، در نهایت سرنوشت انسان را رقم خواهد زد. انسان ها در کنار بسیاری از گونه های دیگر به دلیل ناتوانی در دفع گرما از طریق تعریق و تنظیم دمای بدن، نابود خواهند شد.
با این حال، راهی برای جلوگیری از این فاجعه وجود دارد: قطع استفاده از سوخت‌ های فسیلی.
دکتر بنجامین میلز از دانشگاه لیدز و یکی دیگر از کارشناسان دخیل در این مطالعه استدلال می کنند که افزایش مصرف سوخت فسیلی، پایان بشریت روی زمین را تسریع می کند.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید