اخباراخبار کانادا

کالج انتاریو پذیرش صدها دانشجوی بین‌ المللی را لغو کرد

صدها دانشجوی بین ‌المللی پس از اینکه کالج Northern  در تیمینز – انتاریو، پذیرش ماه ژانویه آنها را لغو کرد، سرگردان شده اند.  

این کالج که در ماه جولای 500 پذیرش دانشجوی بین المللی را لغو کرده بود، اینبار حدود 200 دانشجو، عمدتا هندی، را از ادامه  تحصیل محروم کرد. 

ساوان سابو که قصد داشت در این کالج تحصیل کند، اکنون مجبور است وام 30 هزار دلاری با نرخ بهره 11 درصد را که برای سفر به کانادا و ادامه تحصیل دریافت کرده بود، تسویه کند.

وزارت آموزش عالی  انتاریو به CBC گفت که از درصد کمی از لغوها آگاه است، ولی این کالج ها هستند که اختیار تصمیم گیری در مورد پذیرش یا عدم پذیرش دانشجو را دارند. 

لغو پذیرش دانشجویان بین المللی، آنها را بلاتکلیف و سرگردان می کند. جاسپریت سینگ، رئیس انجمن بین المللی دانشجویان سیک با اشاره به این معضل افزود: کالج ها نباید بیش از ظرفیت خود پذیرش بدهند. 

طبق گزارش Strategy Associates، دانشجویان هندی بیش از نیمی از دانشجویان بسیاری از کالج های انتاریو را تشکیل می دهند. در کالج Northern بیش از 80 درصد از کل دانشجویان را دانشجویان بین المللی (اکثرا هندی) تشکیل می دهند. 

کالج مورد اشاره می گوید پذیرش ها را به دلیل کمبود خوابگاه و همچنین کمبود فرصت های شغلی لغو کرده است. در بیانیه کالج آمده است: این تصمیم به سادگی گرفته نشد… تشخیص دادیم که عاقلانه و مسوولانه است که تعداد پذیرش ها را کاهش بدهیم تا از دسترسی دانشجویان بین المللی به مسکن مقرون بصرفه و توانایی یافتن شغل اطمینان حاصل شود.

یادآور می شود دانشجویان بین المللی – مانند سابو – بدون نامه پذیرش معتبر نمی توانند وارد کانادا بشوند. 

از 500 دانشجویی که پذیرش آنها برای ترم پاییز لغو شد، 250 نفر توسط کالج سنتنیال پذیرفته شدند. مابقی واجد شرایط دریافت شهریه کامل بودند.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید