اخباراخبار کانادا

کارفرمایان انتاریویی ملزم به افشای نحوه نظارت الکترونیکی کارکنان

انتاریو- از 11 اکتبر 2022، کارفرمایان دارای 25 کارمند یا بیشتر ملزم به افشای چگونگی، شرایط و هدف نظارت الکترونیکی کارکنان خود می باشند. 

پس از تصویب این قانون الزام آور توسط دولت در اپریل سال جاری، به کارفرمایان شش ماه مهلت داده شد تا سیاست یا خط مشی خود را تدوین نمایند. 

طبق دستورالعمل دولت انتاریو، نظارت الکترونیکی شامل ردیابی وب سایت هایی است که یک کارمند در ساعات کاری از آنها بازدید می کند. نظارت الکترونیکی همچنین شامل نظارت GPS در کامیون تحویل بار می باشد. 

در پی اوج گیری بی سابقه دورکاری در دوران پاندمی کووید-19، بازار فناوری های نظارتی رونق یافته است. اما آیا کارفرمایان انتاریو می توانند کارمندان را ردیابی کنند؟

هوارد آلن لویت، وکیل و یکی از شرکای ارشد Levitt Sheikh، در گفتگو با خبرنگار سی تی وی نیوز گفت: کارفرمایان همیشه می توانند نظارت را انجام بدهند که در 95 درصد از موارد کاملا قانونی است. اما اکنون باید کارکنان را از آن مطلع نمایند. به عبارتی دستورالعمل جدید اینکه کارفرما بر شما نظارت می کند یا خیر را تغییر نمی دهد، فقط اینکه آنها اکنون ملزم به افشای نظارت الکترونیکی به کارکنان می باشند. پیش از این، کارفرمایان می ‌توانستند به کارمندان بگویند که حق نظارت و نگهداری اطلاعات خاص را دارند، اما الزامی برای افشای شیوه ها و اینکه آیا اصولا چنین نظارتی را اعمال می کنند یا خیر، وجود نداشت.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید