اخباراخبار کانادا

کارشناسان: زمان درج برچسب هشدار سرطان زا بودن الکل رسیده است

اتاوا- فشار کارشناسان بر دولت فدرال برای درج برچسب هشداردهنده سرطان روی نوشیدنی های الکلی در حال افزایش است، زیرا به گفته آنها اکثر کانادایی ها از خطرات ناشی از مصرف مقادیر متوسط الکل بی اطلاع می باشند.  

کارشناسان آخرین راهنمای الکل (مورخ 2011) را به روز رسانی کرده اند. کاترین پارادیس، معاون بخش تحقیقات مرکز کانادایی مصرف مخدر و اعتیاد ((CCSA، می گوید طی دهه گذشته پیشرفت های قابل توجهی در درک ما از عوارض ناشی از مصرف الکل حاصل شده است. معتقدیم هیچ مقدار الکل بی خطر نیست و مصرف بیش از دو نوشیدنی الکلی در هفته خطرناک می باشد. 

لازم به یادآوریست که در راهنمای قبلی، حداکثر 15 نوشیدنی در هفته برای مردان و 10 نوشیدنی الکلی برای زنان توصیه شده بود. CCSA می گوید توصیه جدید منعکس کننده هزاران مطالعه انجام شده طی یک دهه گذشته است که مصرف حتی مقدار اندک الکل را با چندین نوع سرطان مرتبط می کند. 

سه تا شش نوشیدنی در هفته خطر ابتلا به برخی سرطان ها از جمله سرطان روده بزرگ و سینه و بیش از هفت نوشیدنی در هفته خطر ابتلا به بیماری قلبی و سکته را افزایش می دهد. این خطرات با هر نوشیدنی اضافی افزایش می یابد.

بر اساس این گزارش، 17 درصد از کانادایی ‌ها سه تا شش نوشیدنی الکلی و 40 درصد از آنها بیش از شش نوشیدنی الکلی در هفته می نوشند. 

CCSA سال گذشته را صرف بررسی 6000 مطالعه، از جمله تحقیقاتی کرده که الکل را به عنوان یک عامل خطر برای تعداد فزاینده ‌ای از بیماری‌ ها از جمله حداقل هفت نوع سرطان معرفی می کند.

حمایت عمومی در کانادا در حال افزایش است. به گفته انجمن سرطان کانادا و بر اساس نظرسنجی فوریه 2022 ، هشت نفر از هر 10 کانادایی با افزوده شدن برچسب هشدار روی ظروف نوشیدنی الکلی موافق می باشند.  

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید