اخباراخبار کانادا

کارشناسان از تغییر چشمگیر بازار مسکن تورنتو در سال جاری می گویند! 

تورنتو- کارشناسان هیئت منطقه ای املاک و مستغلات تورنتو، برای سال 2023 تغییرات عمده ای را در بازار پیش بینی کرده اند. در واقع این هیئت، چشم انداز خوش بینانه ای را برای سال جاری ارائه کرده است که حاکی از رونق گرفتن خرید و فروش در منطقه تورنتوی بزرگ است، بخصوص در نیمه دوم سال است.

جیسون مرسر، تحلیلگر ارشد هیئت منطقه ای  TRREB می گوید: بازار سال 2023 در نیمه اول سال به دلیل تاثیرات طولانی مدت افزایش نرخ بهره و هزینه های استقراض و عدم اطمینان اقتصادی، شبیه وضعیت پاییز 2022 خواهد بود. اما نظرسنجی اخیر موسسه Ipsos حاکی از افزایش تمایل شهروندان به خرید و فروش است. طبق نتایج به دست آمده، خریداران بالقوه منتظر فرصت برای بازگشت به بازار هستند بنابراین در نیمه دوم سال 2023 شاهد افزایش تقاضا برای خرید مسکن به دلیل ثبات بازار کار و افزایش مهاجرت خواهیم بود. 

هرچند پیش بینی فروش 70 هزار خانه در سال 2023، به مراتب کمتر از آمار سال 2022 است، اما TRREB  انتظار بهبود قابل توجه شرایط در نیمه دوم سال را دارد، طبق پیش بینی ها میانگین قیمت فروش انواع مسکن به 1 میلیون 140 هزار دلار باز می گرد، هرچند میانگین قیمت در کل چهار درصد از سال 2022 پایین تر خواهد بود. 

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید