اخباراخبار جهان

ژولیا عالمی؛ روانپزشک قلابی، متهم به جعل مدرک پزشکی! 

انگلستان –  دادگاهی در منچستر محاکمه ژولیا عالمی به اتهام جعل و کلاهبرداری را آغاز کرده است. او متهم است شورای پزشکی عمومی (GMC) را فریب داده تا او را به عنوان روانپزشک ثبت کند. نامبرده سپس به مدت دو دهه در مراکز درمانی مختلف سراسر بریتانیا  کار کرده  و بیش از 1 میلیون دلار از وزارت بهداشت بریتانیا دریافت کرده بود.

عالمی ایرانی الاصل، به دروغ ادعا کرد که مدرک طبابت خود را در سال 1992 از دانشگاه اوکلند دریافت کرده است. در حالی که هرگز دوره شش ساله پزشکی و لیسانس جراحی (MBChB) را نگذرانده و قبل از آمدن به بریتانیا در امتحانات مردود شده بود. 

کریستوفر استبلز (دادستان) خطاب به هیئت منصفه گفت: عالمی بدون صلاحیت طبابت به مدت حدود 20 سال مشغول کار بوده است. تمامی اتهامات علیه عالمی مربوط به سپتامبر 1995 تا جون 2017  پس از نقل مکان او از نیوزلند به بریتانیا می باشد. او یک جاعل و کلاهبرده زبده است، اما صلاحیت نامیده شدن به عنوان پزشک را ندارد. 

دادگاه شنید که چگونه عالمی از طریق Commonwealth Route – یک مسیر قانونی که در سال 2003 بسته شد – اجازه ثبت نام به عنوان پزشک را به دست آورد. اما درخواست او شامل اشتباهات املایی و گرامری بود. استبلز گفت مدارکی که عالمی به شورای پزشکی فرستاد، جعلی بوده و توسط دانشگاه اوکلند نیوزیلند صادر نشده بود.  عالمی هرگز به عنوان پزشک فارغ التحصیل نشد و به همین دلیل مدرک تحصیلی را جعل کرد. 

طبق مدارک دادگاه، پلیس در سال 2019 به یکی از املاک او در اوماگ – ایرلند شمالی یورش برده و یک کیت جعل سند به همراه مدارک تحصیلی سفید (خالی) برای تهیه مدارک جعلی، را کشف کرد. 

عالمی در سال 2003 به عضویت کالج سلطنتی روانپزشکان در آمد. مجوز طبابت او در نوامبر 2018 باطل شد. 

متهم اهل برنلی، با اتهام 13 فقره کلاهبرداری، سه فقره کسب سود مالی با فریبکاری، دو اتهام جعل و دو اتهام استفاده از ابزار جعل سند محاکمه می شود.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید