علم و دانش

چین در حال نابود کردن جمعیت الاغ های آفریقا

چین حجم زیادی پوست الاغ از آفریقا وارد می کند تا از یک ماده با فواید معجزه آسای موجود در آن برای سلامتی استفاده کند. Ejiaoکه همچنین به عنوان ژلاتین پوست الاغ شناخته می شود، از پروتئین های کلاژن موجود در پوست حیوان ساخته شده و گفته می شود به درمان خونریزی، سرگیجه، بی خوابی و سرفه کمک می کند. 

به گفته لورن جانستون، کارشناس روابط چین و آفریقا، Ejiao اخیرا شاهد افزایش قابل توجه تقاضا بوده است و هر کیلوگرم آن حدود 783 دلار فروخته می شود. با توجه به تقاضای چین، ارزش آن در بازار در فاصله 2013 تا 2020 از 3.2 میلیارد دلار به 7.8 میلیارد دلار افزایش یافته است. 

مطالعات موسسه خیریه بریتانیاییThe Donkey Sanctuaryنشان می دهد که جمعیت این حیوان در آفریقا، آمریکای جنوبی و آسیا در خطر نابودی است. برای مثال جمعیت الاغ ها در بوتسوانا 37 درصد کاهش یافته است  در آفریقای جنوبی، جمعیت این حیوان از 210 هزار در سال 1996 به حدود 146 هزار در سال 2019 کاهش یافت و دلیل آن صادرات بی رویه پوست الاغ می باشد. 

آیاEjiaoواقعا برای سلامتی مفید است؟   

چارلز وایت، استاد داروسازی در دانشکده داروسازی دانشگاه کنتیکت، به نیوزویک گفت: کلاژن موجود در پوست بسیار مهم است. با افزایش سن، کلاژن تجزیه می شود و این منجر به افتادگی و چروک شدن پوست می شود. کلاژن پوست الاغ به ویژه در مطالعات روی موش ها نشان داده التهاب را کاهش می دهد و به جلوگیری از تشکیل رادیکال های آزاد اکسیژن کمک می کند، اما این نتایج در انسان یافت نشد.

مردم بر این باورند که کلاژن الاغ می تواند به خودی خود خونریزی را کاهش دهد، اما تحقیقات پزشکی از مزایای سلامتیEjiao پشتیبانی نمی کند؛ مشابه بسیاری از درمان های معجزه آسای دیگر در طب سنتی، مانند شاخ کرگدن یا استخوان ببر.

حتی اگر کلاژن اجیائو فوایدی داشته باشد، منابع دیگری، به جز الاغ ها، برای تامین آن وجود دارد. ویکی کوتسیریلوس، دانشیار پزشکی در دانشگاه موناش استرالیا، به نیوزویک گفت: کلاژن فراوان ترین پروتئین موجود در بدن انسان است، زیرا جزء اصلی استخوان، پوست، ماهیچه ها، تاندون ها و غضروف است. کلاژن در غذاهایی مانند پوست، استخوان و ماهیچه های مرغ، گوشت گاو، خوک و ماهی یافت می شود. کلاژن را می توان از آبگوشت حیوانات استخوانی نیز تهیه کرد. 

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید