اخباراخبار کانادا

چگونه یک مرد تورنتویی 9 بار سارقان اتومبیل را ناکام گذاشت؟

در میانه موج سرقت اتومبیل در انتاریو، یک شهروند تورنتویی طی شش ماه حداقل 9 بار سارقانی که می خواستند گرند چروکی 2018 او را بدزدند، ناکام گذاشته است. 

در یک مورد، سیستم امنیتی ویژه نصب شده، دزدان را تا رسیدن پلیس به تاخیر انداخت. پلیس یکی از سارقان را در تعقیب و گریز در یکی از خیابان های نورت یورک، دستگیر کرد.  

پلیس انتاریو درباره سرقت مدل های خاصی از اتومبیل، از طریق کپی کردن سیگنال فوب الکترونیکی هشدار داده است. در سال 2023 روزانه 54 اتومبیل در تورنتو و ناحیه پیل دزدیده شده که تقریبا 45 درصد بیشتر از آمار سال گذشته است. 

شهروند تورنتویی استفاده از سیستم ایمنی داخلی و خارجی را تو صیه می کند. او نه تنها از قفل چرخ و فرمان استفاده می کند، بلکه چندین سیستم ایمنی را در داخل اتومبیل نصب کرده است.

ران یوسف از شرکت بین ‌المللی سیستم ‌های اتومبیل مستقر در تورنتو، چیزی به نام IGLA را ارائه می کند که دستگاه کوچکی است. این دستگاه می تواند دکمه های فرمان اتومبیل را به نوعی کیبورد رایانه ای تبدیل کند تا فرد برای روشن کردن اتومبیل به وارد کردن رمز عبور نیاز داشته باشد. همچنین می تواند اتومبیل را پس از روشن شدن از راه دور، بی حرکت کند. یوسف اطمینان داد که دستگاه را نمی توان شبیه سازی کرد. هزینه این دستگاه بسته به نوع اتومبیل و پیچیدگی سیستم متفاوت است، اما از حدود 900 دلار شروع می شود. 

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید