اخباراخبار کانادا

چگونه هیئت آزادی مشروط ، مجرمان خطرناک مانند مایلز ساندرسون را آزاد می کند؟!

کانادا- هنگامی که یکی از اعضای هیئت آزادی مشروط، ریسک تکرار جرم توسط مایلز ساندرسون را اندک ارزیابی کرد و با آزادی او مشروط به اینکه شغل و درآمد منظم داشته باشد و با یکی از اعضای خانواده زندگی کند موافقت کرد، افسری که به مدت بیش از چهار سال ساندرسون دارای سوء سابقه را نظارت کرده بود، مخالفت اش را ابراز کرد. 

این ناظر نگران اقدامات و رفتار فریبکارانه ساندرسون برای متقاعد کردن اعضای هیئت بود. از جمله اینکه ساندرسون در مورد زندگی با یک زن و پنج فرزندشان دروغ گفته بود. 

تصمیم آزادی مشروط ساندرسون که در ماه فوریه توسط بتی آن پاتروف، عضو هیئت گرفته شد، اکنون مورد بازبینی قرار گرفته است. 

به گفته ناظر و طبق سیستم طبقه بندی مجرمان براساس رفتارهای تکراری، خطر تکرار جرائم خشونت آمیز توسط ساندرسون بالا بود. یکی از معیارها، ارزیابی ریسک حمله خشونت آمیز به همسر است، که آن نیز بالا ارزیابی شد. اما هیئت بر اساس ارزیابی یک روان شناس که خطر تکرار جرم را متوسط  تشخیص داد، با آزادی مشروط وی موافقت کرد.  

در ابزار دیگری که در کانادا نیز توسعه یافته و راهنمای ارزیابی خطر خشونت نام دارد نیز ریسک تکرار جرم خشونت آمیز توسط ساندرسون بالا ارزیابی شد. مجرمان مردی که در این رده بندی قرار می گیرند، 55 درصد احتمال تکرار جرم در عرض هفت سال پس از آزادی مشروط را دارند.

در مورد ساندرسون لازم به ذکر است که او پس از آزادی مشروط در ماه فوریه به دلیل نقض شرایط تعیین شده، مجددا تحت تعقیب قرار گرفته بود.    

 

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید