علم و دانش

چگونه می توان از ترکیدگی لوله ها در اثر یخ زدگی و سرما جلوگیری کرد؟

این مدت با وجود تعطیلات، لوله کش ها با انبوهی از تماس های مردم مواجه شده اند که به دلیل سرمای زمستان لوله کشی منازل آنها یخ بسته و ترکیده است. 

ترکیب بارش برف شدید و یخبندان و سرمای بی سابقه، در این تعطیلات خیلی ها را در انتاریو و کبک با مشکلات عدیده ای مواجه کرده است. به عنوان مثال منطقه لندن با قطعی برق مواجه شده و سرمای شدید باعث شده که لوله کشی بسیاری از خانه ها یخ بزند و بترکد.

الیوت گازر، لوله کش شهر لندن- انتاریو که 15 سال در زمینه حرفه خود تجربه دارد، در این باره گفت: «حتی با وجود این جبهه هوای سرد که واقعا نمی دانم از کجا آمده است، باز هم انتظار این همه تماس را نداشتم. او در 72 ساعت به 26 تماس پاسخ داده است که برای حرفه آنها رقم بزرگی است».

گازر می گوید برای جلوگیری از ترکیدگی لوله ها بهتر است شیرهای آب را باز کنید تا جریان آب در هوای سرد همچنان حفظ شود. در غیر این صورت، فشار آب در طول فرآیند یخ زدگی افزایش می یابد و این فشار باعث ترکیدگی لوله ها می شود.

دان متکالف نیز یک لوله کش چیره دست است. او می گوید اکنون لوله های زیادی در جاهای مختلف یخ زده و ترکیده اند. بی اطلاعی افراد از این اتفاق باعث می شود که در صورت باز شدن یخ این لوله ها، آب همه جا را بردارد. به همین دلیل او به همه توصیه می کند که در صورت ترک منزل، فورا کنتور آب را قطع کنند؛ حتی اگر فرد در داخل خانه باشد، باز هم باید خود را برای چنین شرایطی آماده کند، زیرا در بیشتر مواقع ترکیدگی لوله های یخ زده تا زمانی که یخ آنها آب نشود، مشخص نمی شود. پس بهتر است همیشه گوش به زنگ باشید و به محض اینکه متوجه شدید یخ لوله ها آب شده است، کنتور آب را ببندید و لوله ها را بررسی کنید تا از سلامت آنها مطمئن شوید. در غیر این صورت آب تمام زندگی شما را با خود خواهد برد.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید