اخباراخبار کانادا

چگونه می توانید تا 5 هزار دلار از دولت فدرال برای خرید اتومبیل جدید دریافت کنید ؟!

 کانادا- اگر قصد خرید اتومبیل جدید را دارید، می توانید در صورت واجد شرایط بودن از برنامه حمایت مالی دولت فدرال استفاده کنید.  دولت کانادا در سال 2021، اعلام کرد کلیه اتومبیل های سبک و کامیون های جدید فروخته شده در کانادا باید تا سال 2035 آلایندگی صفر داشته باشند. بر این اساس، سرمایه گذاری روی یک اتومبیل سازگار با محیط زیست می تواند یک حرکت هوشمندانه باشد. 

دولت با توجه به ممنوعیت آتی فروش اتومبیل های گازسوز و در تلاش برای کاهش آلودگی و مبارزه با تغییرات آب و هوایی، مشوق‌ های مالی را در نظر گرفته است.

برنامه iZEV دولت فدرال برای تشویق کانادایی ها به روی آوردن به اتومبیل های سبزتر با ارائه مشوق تا سقف 5000 دلار برای خرید یا اجاره اتومبیل های واجد شرایط می باشد که شامل اتومبیل های الکتریکی کامل، هایبرید پلاگ-این و اتومبیل های الکتریکی سوخت هیدروژنی است. 

اتومبیل های الکتریکی کامل، اتومبیل های سوخت هیدروژنی و اتومبیل های پلاگ-این هایبرید با برد طولانی تر واجد شرایط حداکثر 5 هزار دلار و اتومبیل های برقی هایبرید برد کوتاهتر واجد شرایط 2500 دلار مشوق می باشند. اما این اتومبیل ها بایستی کمتر از 55 هزار دلار قیمت داشه باشند.

این مشوق ها در هنگام فروش اعمال شده و مبلغ کاهش یافته در صورتحساب فروش منعکس می شود. 

نکته مهم اینکه قبل از خرید واجد شرایط بودن خود برای سایر برنامه های حمایتی استانی را بررسی کنید. به عنوان مثال، بریتیش کلمبیا یک برنامه Go Electric را برای اتومبیل های واجد شرایط، SUV  ها، کامیون ها و وانت ها ارائه می دهد. بر اساس میزان درآمد، ساکنان واجد شرایط استان می توانند از 500 تا 2000 دلار تخفیف برای هایبریدهای پلاگ-این با برد کمتر از 85 کیلومتر و تا 4 هزار دلار تخفیف برای هایبریدهای پلاگ-این باتری دوربرد دریافت کنند. 

کبکی ها ممکن است برای خرید یا اجاره یک وسیله نقلیه الکتریکی جدید واجد شرایط تخفیف تا سقف 7000 دلار باشند.

در نیوفاندلند و لابرادور رانندگان محلی می توانند مشوق هایی تا سقف 2500 دلار برای وسایل نقلیه الکتریکی واجد شرایط دریافت کنند.

نیوبرانزویکرز نیز تخفیف های بین 1000 تا 5000 دلار را در کنار مشوق های اضافی برای نصب ایستگاه های شارژ خانگی در نظر گرفته است. 

ساکنان جزیره پرینس ادوارد و نووا اسکوشیا، تخفیف های استانی تا هزاران دلار را در دسترس خود دارند.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید