اخباراخبار کانادا

چگونه قربانی کلاهبرداری نشویم؟

به نقل از CBC  :  

خیل ها فکر می کنند که هرگز قربانی کلاهبرداری نمی شوند، اما متاسفانه این گونه نیست و کلاهبردارها خیلی اوقات از رگ گردن به ما نزدیک تر هستند. تنها کافی است یک کلاهبردار فرد مناسب را در مکان مناسب پیدا کند.

ونسا ایافولا مشاور قربانیان کلاهبرداری و استاد جرایم مالی در دانشگاه ویلفرد لویر درباره این موضوع می گوید: «شما در مورد افرادی صحبت می کنید که کلاهبرداری کار تمام وقت آنها محسوب می شود و بیست و چهار ساعته، هفت روز هفته به کلاهبرداری از قربانیان خود فکر می کنند.

 

آنها می دانند که چه اتفاقی در حال رخ دادن است. آنها می دانند که چگونه از رویدادهای جاری و اتفاقات اجتماعی به نفع خود استفاده کنند».

برررسی های انجام گرفته در زمینه قربانیان کلاهبرداری نشان می دهد آنچه بر سر آنها گذشته خیلی از مواقع رسانه ای نمی شود، این در حالی است که متاسفانه هر روزه به تعداد قربانیان کلاهبرداری افزوده می شود. 

افزایش کلاهبرداری در زمینه رمزارزها : 

در انتاریو قسمت اعظم کلاهبرداری ها در زمینه های سرمایه گذاری رخ می دهند؛ موضوعی که پارسال 136.5 به شهروندان انتاریویی ضرر وارد کرده است. بیشتر این کلاهبرداری ها در زمینه ارزهای دیجیتال هستند. در این گونه مواقع معمولا کلاهبرداران وب سایت هایی را راه اندازی می کنند و مردم را به شیوه های مختلف به سرمایه گذاری در آنها تشویق می کنند. 

به طور متوسط افرادی که سال گذشته قربانی این نوع از کلاهبرداری شده اند، نفری 150 هزار دلار از دست داده اند. 

کلاهبرداری از پدربزرگ ها و مادربزرگ ها: 

این نوع از کلاهبرداری در رده دوم اهمیت قرار دارد و در آن بیشتر پدربزرگ ها و مادربزرگ ها هدف کلاهبرداران قرار می گیرند.

در این نوع از کلاهبرداری، افرادی به مادران و پدران مسن زنگ می زنند و خود را نوه آنها معرفی می کنند و به آنها می گویند در مخمصه ای گیر کرده اند و برای رهایی از مشکل به پول نیاز دارند. سپس فرد دیگری خود را افسر پلیس معرفی می کند و به قربانی می گوید شخص مورد اعتمادی را برای گرفتن پول می فرستد.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید