فرهنگ و هنرفیلم و سینما

چگونه فیلم اسپایس گرلز زندگی ریچارد ای. گرانت را برای همیشه تغییر داد

ریچارد ای گرانت که در سال 1997 در فیلم  Spice World نقش کلیفورد، مدیر برنامه های گروه دخترانه را بازی کرد، هنوز هم مزه شیرین موفقیت عظیمی که آن فیلم برایش به ارمغان آورد را حس می کند. 

گرانت در مرحله ای از حرفه بازیگری است که تقریبا هر فرنچایزی به دنبال جذب اوست. او اخیرا در مجموعه های دنیای سینمایی مارول و جنگ ستارگان ظاهر شده است و نقش دکتر رایس شرور را در فیلم مردان ایکس ایفا کرده است. گرانت کارهای درخشان و برجسته ای مانند پارک گاسفورد، داونتون ابی، بانوی آهنین در کارنامه اش دارد و فرای فیلم آیا هرگز مرا می بخشید؟ نامزد اسکار شده است. 

خلاصه اینکه هیچ مانعی بر سر راه ریچارد ای. گرانت وجود ندارد.

اما بخش عمده ‌ای از موفقیت حرفه ‌ای او مدیون بازی در نقش مدیر گروه دخترانه Spice Girls است. البته او قبل از آن نیز به دلیل نقش آفرینی زیبایش در Withnail & I مورد توجه قرار گرفته بود، اما Spice World فرصت هایی را برایش ایجاد کرد احتالا انتظارش را نداشت، این فیلم علیرغم بریتانیایی بودن، محبوبیت زیادی نزد تماشاگران آمریکایی داشت و او را در آمریکا به شهرت رساند؛ نحوه مطلع شدن گرانت از انتخابش برای بازی در این فیلم به نوبه خود جالب است. او در مصاحبه با خبرنگار Vulture گفت: وقتی دختر 7 ساله ام از مدرسه برگشت، به اتاق کار من رفت و دکمه چشمک زن منشی تلفنی را فشار داد و این پیام را شنید: سلام، کیم فولر هستم. می خواهم مدیر اسپایز گرلز در فیلم Spice World باشید. واکنش دخترم که شیفته Spice Girls بود کاملا هیستریک بود و گفت: باید قبول کنی! ماجرا از این قرار بود و من در واقع به خاطر دخترم، آن را پذیرفتم.

ریچارد درباره تجربه همکاری با اعضای گروه دخترانه گفت: من به تازگی 40 ساله شده بودم و آنها تقریبا نصف سن مرا داشتند. حتی  Mel B، در روز اول، مرا نیشگون گرفت و گفت: تو به عنوان یک پیرمرد، بدک نیستی! 

تجربه ریچارد در این فیلم لذت بخش بود. آن هم بیشتر به این دلیل که هیچ یک از دخترها بازیگر حرفه ای و آموزش دیده نبودند. او همچنین توانست پیوند نزدیکی با آنها ایجاد کند و تا به امروز آن را حفظ نماید. 

ریچارد طی یکی از مصاحبه های اخیر با جیمز گوردن فاش کرد که Spice World به چند دلیل دیگر نیر برایش سودآور بوده است وی فاش کرد: من دو فایده بزرگ از حضور در فیلم بردم؛ اول اینکه لنا دانهام که مرا در فیلم پسندیده بود، مجموعه چهارقسمتی Girls را برایم نوشت. دوم اینکه آدل که با او روز تولد مشترک داریم، برایم بلیط فرستاد تا به کنسرت او در لندن بروم. آدل از طرفداران پر و پا قرص Spice Girls  است.

جهت مشاهده منبع این خبر اینجا کلیک کنید

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید