اخباراخبار کانادا

چگونه سالمند اهل نووا اســــکوشیا، کاتج خود را به دلیل بدهی مالیاتی و اشکال ثبتی از دست داد؟ 

 

فوریه گذشته نلسون میلر 83 ساله از دریافت قبض برق برای کاتج خود شگفت زده شد، زیرا در زمستان  به ندرت از کلبه روستایی خود در نووا اسکوشیا استفاده می کرد. میلر می گوید: با شرکت برق تماس گرفتم. گفتند افرادی که ملک را خریده اند، می خواهند قبض را شما بپردازید. پرسیدم: چه گفتید؟ ملک من فروشی نیست! 

معلوم شد شهرداری منطقه سنت مری، به دلیل بدهی مالیاتی و یک سند ثبت نشده، ملک را بدون اطلاع او فروخته بود. 

میلر در سال 1979 دو قطعه زمین در حاشیه دریاچه ایست لون، حدود 55 کیلومتری شمال شیت هاربر، نووا اسکوشیا خرید و کلبه ای کوچک در ملکی به مساحت 35500 فوت مربع ساخت. اما هرگز سند خود را ثبت نکرد. زیرا او و همسرش کارن، سخت مشغول کار و تربیت فرزندان بودند. میلر هم اکنون می داند که اشتباه بزرگی کرده و باید سند را ثبت می کرد.  

میلر برای هر دو قطعه – یک قطعه بزرگتر کنار جاده که کلبه در آن ساخته شد و دیگری کوچکتر در کنار دریاچه – تنها تحت یک حساب به شهرداری سنت مری مالیات پرداخت کرد. خانواده او در طول چند دهه از کلبه و زمین خود لذت برده، تعطیلات آخر هفته را با شنا و قایق سواری سپری کردند. 

اما چون میلر سند را ثبت نکرده بود، شهرداری نمی دانست که او زمین را از مالک قبلی خریداری کرده است. در سال 2015، شهرداری تلاش کرد تا تحت یک حساب جدید، از زمین بزرگتر کنار جاده، مالیات دریافت کند. اما صورت حساب‌ های مالیاتی به صندوق پستی به صندوق پستی مالک قبلی می رفت. در نهایت این ملک در ازای بدهی مالیاتی به فروش گذاشته شد و لوک و کریستینا کالینگز آن را در جون 2021 خریداری کردند. 

وقتی کالینگزها برای دیدن ملک قبل از خرید اقدام کردند، از دیدن یک کلبه در آن شگفت زده شدند، زیرا ملک به عنوان زمین خالی تبلیغ شده بود. هنگامی که این زوج کلبه را بازرسی کردند، با لباس ها و وسایل شخصی ساکنان روبرو شده و با میلر تماس گرفتند. وقتی متوجه شدند میلر سند اصلی را در اختیار دارد و همسرش کارن اخیرا فوت کرده، تصمیم گرفتند کلبه را برگردانند. 

کریستینا می گوید: شب ها خواب نداشتم، چون می دانستم اموال کسی دیگر را تصاحب کرده ام. این درست نبود.

لوک و کریستینا، میلر و شهرداری سنت مری از طریق وکلایشان اقدام کرده و در نهایت در ماه می 2022 به یک توافق قانونی دست یافتند. 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید