اخباراخبار کانادا

چگونه ذرات پلاستیک موجود در مواد غذایی باعث سرطان می شوند؟

به نقل از msn: شما همان چیزی هستید که می خورید!

تاکنون چند بار بسته بندی های شیک و پر زرق و برق  مواد غذایی شما را در فروشگاه ها به سمت خود کشیده اند. اما آیا تاکنون با خود فکر کرده اید که این بسته بندی های زیبا ممکن است خطرناک باشند و بیماری های لاعلاج را برای شما به ارمغان بیاورند؟

مطالعات جدید نشان می دهند که ذرات میکروپلاستیک موجود در بسته بندی های مواد غذایی و ظروف پلاستیکی می توانند با آلوده کردن مواد غذایی، خطر ابتلا به برخی سرطان ها را افزایش دهند.

بسیاری از غذاهای فرآوری شده براساس فرمولاسیون های صنعتی ساخته می شوند که گاهی اوقات دارای ترکیبات نامناسبی هستند. از طرفی گاهی اوقات میکروپلاستیک ها و ذرات سمی از طریق بسته بندی ها وارد مواد غذایی می شوند. این اصل به خصوص در مورد مواد غذایی یخ زده و نیمه آماده صدق می کند که معمولا به دلیل یخ زدگی کاملا به بسته بندی هایشان می چسبند، در صورتی که سعی کنید برای گرم کردن این مواد غذایی از ظروف پلاستیکی استفاده کنید، خطر میکروپلاستیک ها چندین برابر می شود.

تولیدکنندگان و سازمان های نظارتی دولتی معمولا به ما اطمینان می دهند پلاستیک هایی که با مواد غذایی در تماس هستند برای سلامت انسان بی خطر هستند. اما برخی از کارشناسان معتقدند که اثبات ایمنی و نظارت بر این محصولات، کافی نیست. زیرا برخی از دانشمندان اعتقاد دارند که مصرف منظم غذاهای فوق ‌فرآوری ‌شده و از پیش بسته‌بندی شده، با افزایش نرخ برخی از سرطان ‌ها در ارتباط است؛ به عنوان مثال نتایج مطالعه ای که اخیرا در ژورنال Lancet’s eClinicalMedicine منتشر شده، نشان می دهد که غذاهای فوق فرآوری شده تأثیر منفی بر سلامت دارند و باعث افزایش نرخ ابتلا به برخی سرطان ها می شوند.

این مطالعه 10 ساله نشان می دهد که خطر آلودگی مواد غذایی فرآوری شده جدی است؛ تنها راه مقابله با این مشکل، محدود کردن مصرف این نوع غذاها است.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید