علم و دانش

چگونه داروهای کاهش وزن مانند اوزمپیک صنعت غذا را تغییر می دهند؟

مردم بیش از هر زمان دیگری از داروهایی مانند اوزمپیک که اشتها را سرکوب می کنند، استفاده می کنند. اثرات رواج این داروها در خواروبار فروشی ها نیز آشکار شده است. مردم در حال صرفه جویی در هزینه خورد و خوراک هستند، ذائقه شان در حال تغییر است و به همین دلیل تولیدکنندگان مدام در تلاشند با عرضه محصولات جدید مشتریان بیشتری جذب کنند. 

طبق گزارش  CTV News، تقریبا یک میلیون کانادایی اوزمپیک یا سایر داروهای به اصطلاح GLP-1  را برای مدیریت چاقی و دیابت نوع 2 مصرف می‌ کنند و طبق گزارش بلومبرگ، از هر هشت آمریکایی یک نفر (حدود 30 میلیون) یکی از انواع این داروها را امتحان کرده‌ اند. به همین دلیل داروهای کاهش وزن می توانند تا سال 2030 به یک بازار 100 میلیارد دلاری تبدیل شوند. 

شرکت  Daily Harvest، یک مجموعه غذای همراه با فیبر بالا و از پیش تقسیم شده GLP-1 را در آمریکا معرفی کرده است. نستله، بزرگ ‌ترین تولیدکننده غذا و نوشیدنی جهان، اخیرا Vital Pursuit (مجموعه ای از غذاهای منجمد برای افرادی که داروهای کاهش وزن مصرف می کنند) را رونمایی کرد.  

دریافت پروتئین کافی برای افرادی که از این داروها استفاده می کنند بسیار مهم است، زیرا به حفظ توده عضلانی در طول کاهش وزن کمک می کند. 

بر اساس گزارش مورگان استنلی، هزینه مواد غذایی در خانواده هایی که از داروهای کاهش وزن استفاده می کنند تا 9 درصد کاهش یافته است و بخش تنقلات و شیرینی ها بیشترین ضرر و زیان را متحمل شده اند.  

 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید