اخباراخبار کانادا

چگونه برنامه جدید دولت فدرال زندگی را برای کانادایی ها ارزان تر می کند

اتاوا- دولت فدرال برنامه جدید Affordability Plan چند میلیارد دلاری خود را ارائه کرده و می گوید این برنامه زندگی را برای میلیون ها کانادایی مقرون به صرفته تر می کند. 

کریستیا فریلند، معاون نخست وزیر و وزیر دارایی کانادا، اخیرا تدابیر دولت برای مبارزه با تورم در کشور را اعلام کرد. این اقدامات که در سال جاری 8.9 میلیارد دلار هزینه در بر خواهد داشت، شامل پرداخت یک نوبت کمک هزینه مسکن، افزایش کمک هزینه مراقبت از کودکان  و طرح های جدید مراقبت از دندان و غیره است.

در اینجا به برخی برنامه های ارائه شده، اشاره می گردد: 

مزایای شاغلین کانادا:

یکی از راه های دولت فدرال برای حمایت از شاغلین کم درآمد،  افزایش مزایای شاغلین کانادا یا Canada Workers Benefit  است. بر این اساس حدود 3 میلیون کانادایی رااز حمایت های بیشتر برخوردار می شوند. افراد و زوج های واجد شرائط می توانند به ترتیب 1200 دلار و 2400 دلار در سال جاری دریافت کنند. به گفته وزارت دارایی، واجدین شرایط این مزایا را از طریق اظهارنامه مالیاتی 2021 دریافت خواهند کرد. 

کمک هزینه مراقبت از کودک:

طبق گفته دولت فدرال، کانادایی‌ های دارای فرزند می ‌توانند در سال 2022 هزینه کمتری برای مراقبت از کودکان بپردازند، زیرا پس از توافق اتاوا با دولت های استانی، هزینه های مراقبت از کودکان به طور متوسط ​​50 درصد در سراسر کشور کاهش می یابد. بر این اساس خانواده‌ های ساکن مانیتوبا سالانه حدود 2610 دلار و خانواده های ساکن بریتیش کلمبیا تا 6 هزار دلار صرفه جویی خواهند کرد. به گفته دولت تا سال 2026، متوسط ​​هزینه مراقبت از کودک در کانادا باید 10 دلار در روز باشد.

مستمری سالمندان  (OAS):

از جولای 2022، مستمری سالمندان  برای افراد 75 سال و بالاتر 10 درصد افزایش خواهد یافت.  به این ترتیب افراد واجد شرایط می توانند بیش از 766 دلار مزایای بیشتر در سال اول دریافت کنند. 

یک نوبت کمک هزینه مسکن:

برنامه جدید خبر خوبی برای مستاجران کم درآمد خواهد بود، زیرا دولت وعده داده در سال جاری 500 دلار (در یک نوبت) به حدود یک میلیون کانادایی کم درآمد که با هزینه سرسام آور مسکن دست و پنجه نرم می کنند، پرداخت کند. 

بیمه مراقبت از دندان:

دولت فدرال برای کانادایی ‌هایی که کمتر از 90 هزار دلار درآمد سالانه دارند، پوشش دندانپزشکی ارائه می ‌کند. کودکان زیر 12 سال اولین گروه واجد شرایط در سال 2022 خواهند بود.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید