علم و دانش

چگونه از آسیب دیدگی اتومبیل خود در زمستان جلوگیری کنیم؟

آب و هوای زمستانی معمولا بر کارکرد اتوموبیل شما تاثیر منفی می گذارد. با رسیدن فصل یخبندان نگه داشتن اتومبیل در شرایط ایده آل سخت و دشوار است. با این حال رعایت نکات احتیاطی زیر به شما کمک می کند از آسیب دیدگی اتومبیل خود در فصل زمستان جلوگیری کنید.

بررسی باتری :

دمای سرد می تواند باتری اتومبیل شما را خراب کند. یک باتری کاملا شارژ شده در هوای سرد، ممکن است خیلی زود توان خود را از دست بدهد. برای کمک به حفظ عمر باتری، سعی کنید از امکانات برقی اتومبیل خود مانند چراغ های داخلی و سیستم های ناوبری در فصل زمستان زیاد استفاده نکنید. در ضمن باید در فصل زمستان بیشتر به باتری اتومبیل خود برسید و زود به زود آن را چک کنید. سفت بودن بست باتری نیز بسیار مهم است و نباید آن را فراموش کنید.

پوسیدگی:

با وجود اینکه نمک به آب شدن یخ و برف جاده ها کمک می کند، اما ممکن است به بدنه اتومبیل شما آسیب وارد کند. نمک جاده خورنده است و با ایجاد زنگ زدگی، به قسمت های زیرین اتومبیل آسیب وارد می کند. برای جلوگیری از این امر باید اتومبیل خود را یک یا دو بار در ماه بشویید و از اسپری ضد زنگ استفاده کنید.

دید:

رانندگی در زمستان دلهره آور است، به خصوص زمانی که نتوانید جاده مقابل خود را به درستی ببینید. یخ زدگی شیشه ها و رانندگی در شب، باعث محدود شدن دید شما می شود. به همین دلیل شما باید در ابتدا سیستم برف پاک کن  اتومبیل خود را بررسی کنید، بررسی و تعمیر سیستم روشنایی اتومبیل، کار بعدی است که باید انجام دهید. برای احتیاط بیشتر، مایع شیشه شوی اضافی را همیشه در اتومبیل خود نگهداری کنید.

بررسی فشار تایر:

هوای سرد باعث پنچر و کم باد شدن تایر اتومبیل می شود. در این صورت احتمال دارد باد تایرهای اتومبیل به صورت نامتوازن خالی شود و تعادل اتومبیل به هم بخورد. با چک کردن مکرر فشار باد لاستیک ها در طول زمستان می‌توان از این اتفاق جلوگیری کرد. با این کار طول عمر تایرهای اتومبیل نیز افزایش می یابد.

سطح مایعات:

دمای سرد می تواند باعث غلیظ شدن مایعات اتومبیل شما شود. پس سطح روغن موتور، مایع خنک کننده، روغن گیربکس، روغن ترمز و مایع برف پاک کن شیشه جلوی اتومبیل خود را بررسی کنید و در صورت نیاز آنها را پر کنید.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید