اخباراخبار کانادا

چگونه آرزوی زندگی در خانه رویایی بر باد رفت! 

اتاوا- خانواده ایمی زابا، خانه شان را قبل از انفجار 13 فوریه در محله Idyllic Terrace  در حومه اتاوا، خریداری کرده و جشن ویژه ای را برای اولین شب اقامت خود در خانه جدید تدارک دیدند. 

نزابا، پرستار بیمارستان و شوهرش دزیره ندونگو، خوداشتغال می باشد. آنها قرار بود کلید خانه را 1 مارچ دریافت کنند و می خواستند اولین شب اسکان در خانه جدید را در کنار دو پسرشان، با سفارش غذا از بیرون جشن بگیرند. 

اما نقشه آنها 13 فوریه بر باد رفت. یعنی پس از آنکه کودی کرازبی 35 ساله، آبگرمکن های         یک جفت خانه در همسایگی خانه جدید نزابا را دزدید. به گفته پلیس، کرازبی که سوء سابقه کیفری دارد، شیر گاز طبیعی را باز گذاشت و باعث انفجار شد. 

انفجار مورد اشاره چندین نفر را به بیمارستان فرستاد و به بسیاری از خانه های ساخته شده توسط شرکت Minto  خسارت وارد کرد. 

اتهامات وارده به کرازبی شامل ایجاد صدمه بدنی، آتش زدن مال و ورود غیرقانونی است. هیچیک از این اتهامات در دادگاه ثابت نشده است. 

نزابا می گوید نمی داند در مورد کرازبی چه فکری کند و ذهن اش درگیر مشکلات خودش است. از جمله خانه ای که در حال حاضر خسارت دیده است. شرکت Minto به آنها گفته برای تعمیرات خانه به زمان بیشتری نیاز دارد و تاریخ تحویل کلید را به 10 ماه می موکول کرده است. 

خانواده نزابا که قبل از نقل مکان به خانه جدید، ملک قبلی خود را فروخته بودند، مجبور شدند وسایل خود را در انبار گذاشته و در خانه دوستان و بستگان مستقر بشوند. 

در حالی که  Minto با این خانواده ابراز همدردی کرده و یکی از آپارتمان های اجاره ای خود را به آنها پیشنهاد کرده است، اما نماینده شرکت می گوید که این تاخیر اجتناب ناپذیر بوده و بنابراین مجبور به ارائه غــــــرامت تاخیر         نمی باشد. اما داوطلبانه مبلغی را به صاحبان املاک پیشنهاد کرده است. از جمله یک چک 7500 دلاری برای خانواده نزابا! 

نادیا کوندوتا، وکیل متخصص امور املاک و مستغلات مستقر در تورنتو نیز می گوید معمولا شرکت سازنده خسارت ناشی از تاخیر اجتناب ناپذیر را پوشش نمی دهد. 

به گفته شرکت Minto، در هنگام انفجار 30 خانواده در محل زندگی می کردند و شش خانواده قصد نقل مکان در آخر هفته مورد اشاره را داشتند. حدود 100 خانه نیز در حال ساخت است. 

 

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید