مقالاتمقالات اقتصادی

چه مقدار بدهی برای گروه های مختلف سنی کانادایی طبیعی است

در حالی که مشکلات مالی اغلب یکی از استرس زاترین مقوله ها در زندگی یک فرد است، واقعیت این است که اکثر کانادایی ها به دلیل بدهکار هستند و بسیاری از آنان بدون پرداخت تمام و کمال بدهی شان می میرند. از آنجایی که تورم همچنان ادامه دارد، مردم با استفاده از کارت های اعتباری خرید می کنند و با پول وام گرفته شده زندگی می کنند و میانگین بدهی تا کنون در سال 2022 به میزان قابل توجهی افزایش یافته است.

بر اساس گزارش جدید Equifax، دارندگان کارت های اعتباری کانادایی در سه ماهه اول سال 2022، 17.5 درصد بیشتر از مدت مشابه در سال 2021 خرج کرده اند و انتاریایی ها نیز در سه ماهه نخست امسال 20.4 درصد بیشتر از مدت مشابه در سال گذشته هزینه کرده اند.

.

این شرکت این نتیجه را به قیمت‌ های بالاتر تقریباً همه چیز؛ به‌ویژه گاز، مسکن و غذا، همراه با افزایش تقاضای ناشی از چندین سال قرنطینه ناشی از کووید که سفر، گردش و هزینه های روزمره را محدود می‌ کند، مرتبط می‌داند.  Equifax می گوید که این روند نشان ‌دهنده بالاترین میزان افزایش در استفاده از کارت اعتباری است که تا به حال دیده ‌ایم، نه تنها پول بیشتری خرج می ‌شود، بلکه حساب‌ های اعتباری بیشتری نیز افتتاح می ‌شود؛ 31.2 درصد بیشتر از نسبت به سال گذشته. در حالی که جغرافیای توزیع بدهی در کانادا جالب است، توزیع در میان جمعیت سنی نیز جالب است.

جوانترین دارندگان کارت اعتباری؛ افراد 18 تا 25 ساله نرخ بدهکاری 1.37 درصدی در ماه های ابتدایی امسال داشتند. اما در واقع آن ها کمترین میزان را در بین گروه های سنی دارند. در این گروه سنی، هر فرد به طور متوسط حدود 8129 دلار بدهکار است، این عدد هنوز هم یک مقدار خیره کننده است، اما کمتر از مدت مشابه در سال گذشته است.

در حال حاضر متوسط بدهی یک کانادایی 26 تا 35 ساله، 16832 دلار است که تقریباً 2.83 درصد نسبت به زمان مشابه در سال گذشته افزایش یافته است، در حالی که بیشتر افراد 36 تا 45 ساله حدود 25084 دلار بدهکار هستند که 3.57 درصد افزایش یافته است. در همین حال، افراد 46 تا 55 ساله با حدود 31442 دلار بیشترین بدهی را دارند، اما میزان بدهی آن ها کمتر از سایر گروه ها افزایش یافته است و 2.82 درصد است. برای یک فرد 56 تا 65 ساله کانادایی، داشتن حدود 26165 دلار بدهی طبیعی است؛ افزایش 1.12 درصدی نسبت به سه ماهه اول 2021، و اکثر ساکنان 65 ساله و بالاتر با 14386 دلار بدهی (با افزایش 0.35 درصدی) مواجه هستند.

در نتیجه میانگین بدهی کانادایی ها حدود 20744 دلار است که 1.54 درصد نسبت به زمان مشابه در سال گذشته افزایش یافته است، باید در نظر گرفته شود که این میانگین بدون در نظر گرفتن بدهی وام مسکن است، بدهی ای که احتمالاً بزرگترین رقم بدهی یک فرد بدهکار را تشکیل می دهد.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید