اخباراخبار کانادا

چه سواحی در تورنتو برای شنا مجاز هستند؟

براساس گزارش مرکز بهداشت عمومی تورنتو، آب سواحل زیر آزمایش شده اند و از آنجایی که مشکلی نداشته اند، شنا در این سواحل بلامانع است. بر این اساس تمام سواحل عمومی تورنتو از 3 آگوست ساعت 5 بعد از ظهر برای شنا باز هستند.

سواحل بلوفر، سنتر آیلند، چری، جبل الطارق پوینت، ساحل هانلان، کیو بالمی، پارک ماری کورتیس، سانی ساید، واردز آیلند، وودباین و … جزء این سواحل به شمار می آیند.

طبق دستورالعمل های بهداشت عمومی وزارت بهداشت انتاریو، زمانی که یک نمونه آب حاوی 400 باکتری اشریشیا کلی در هر 100 میلی لیتر باشد، آب آن منطقه برای شنا ناامن تلقی می شود.

جمع آوری، انتقال و آزمایش آب ساحل به منظور بررسی احتمال وجود باکتری اشریشیا کلی یک روز یا بیشتر طول میکشد، به همین دلیل آخرین داده های موجود ممکن است شرایط فعلی ساحل را منعکس نکنند. معمولا آب سواحل در هنگام بارندگی، مواج بودن آب دریا و یا وقوع طوفان های بزرگ، برای شنا امن نیست و شنا کردن در این گونه مواقع توصیه نمی شود.

مصرف باکتری اشریشیا کلی باعث بروز بیماری های جدی مختلفی مثل گرفتگی معده، اسهال و استفراغ می شود. هنگامی که سطوح بالای باکتری در آب سواحل مشاهده می شود، احتمال وجود ارگانیسم های مضر دیگر نیز وجود دارد که ممکن است باعث بروز بثورات پوستی و عفونت چشم، گوش، بینی و گلو شوند.

از طرف دیگر آب سواحل معمولا به دلیل شرایط آب و هوایی، وجود روان آب ها، آلودگی، نشت شیرابه های زباله و وجود اجساد ماهیان مرده نیز برای شنا نا امن تلقی می شود.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید