مقالاتمقالات اجتماعی

چه خدماتی توسط ServiceOntario Online ارائه می‌شود؟

معمولا همه مردم انتاریو به دفاتر ServiceOntario عادت کرده اند، زیرا شهروندان انتاریو تقریبا برای هر کاری از تمدید گواهینامه رانندگی و خرید اتوموبیل دست دوم گرفته تا درخواست مجوز ازدواج، باید به این مراکز مراجعه کنند. به همین دلیل خیلی ها تصمیم می گیرند قبل از مراجعه به این مراکز، نزدیک ترین مرکز به محل سکونت خود را به صورت آنلاین پیدا کنند. 

دفعه بعدی که خواستید سری به این مراکز بزنید و یا به دنبال نزدیک ترین مرکز باشید، بهتر است کمی در تصمیم خود تجدیدنظر کنید. زیرا برخی از خدماتی که این مراکز به صورت حضوری ارائه می دهند، به صورت آنلاین نیز ارائه می شوند. 

پس اگر قصد دارید در وقت خود صرفه جویی کنید و کمتر در صف این مراکز منتظر بمانید، توصیه می کنم تا پایان این مطلب با ما همراه باشید. 

دولت انتاریو تصمیم گرفته در راستای ارائه خدمات بهتر و دسترسی سریع ‌تر و آسان‌تر مردم به خدمات مورد نیاز خود، بخشی از خدماتی را که اکنون در مراکز ServiceOntario ارائه می شوند را به صورت آنلاین ارائه دهد.

بیایید در ادامه به خدماتی بپردازیم که به‌ صورت آنلاین از طریق ServiceOntario در دسترس هستند.

رانندگان و وسایل نقلیه :

معمولا دو مورد از متداول ‌ترین چیزهایی که برای آنها به ServiceOntario نیاز دارید، عبارتند از: رانندگی همه کارهایی که به اخذ و تمدید گواهینامه ارتباط پیدا می کنند و وسایل نقلیه همه چیزهایی که به مالکیت وسایل نقلیه ارتباط پیدا می کنند. 

از این به بعد رانندگان انتاریویی می توانند به صورت آنلاین گواهینامه رانندگی خود را تمدید کنند یا آدرس گواهینامه رانندگی خود را تغییر دهند. درضمن آنها می توانند به صورت آنلاین به سوابق رانندگی خود دسترسی پیدا کنند و جریمه های خود را به صورت آنلاین پرداخت کنند. 

یکی دیگر از گزینه های مهم آنلاین برای رانندگان، تمدید آنلاین پلاک اتوموبیل است این کار کاملا رایگان است و فقط پنج دقیقه طول می کشد با این وجود همان طور که می دانید فراموش کردن تمدید پلاک اتوموبیل ممکن است تا 1000 دلار شما را زیر بار قرض جریمه ببرد.

با این وجود رانندگان انتاریویی برای دریافت خدمات زیر حتما باید به مراکز ServiceOntario مراجعه کنند:  .

 

.

دریافت گواهینامه رانندگی، تمدید گواهینامه رانندگی برای افراد بالاتر از 80 سال، دریافت المثنی گواهینامه رانندگی گم شده، دزدیده شده یا آسیب‌ دیده و تعویض گواهینامه رانندگی خارج از استان یا خارج از کشور.

کارت و گواهینامه سلامت :

شما می توانید کارت سلامت انتاریو خود را به صورت آنلاین از طریق ServiceOntario تمدید کنید و اگر قصد دارید حضوری این کار را انجام دهید، می توانید به صورت آنلاین نوبت رزرو کنید. اما اگر لازم باشد در هنگام تمدید کارت سلامت خود، عکس روی کارت را هم عوض کنید، باید شخصا به یکی از مراکز ServiceOntario  مراجعه کنید.

درضمن اگر  اولین بار است که برای OHIP درخواست می دهید، اولین کارت سلامت انتاریو خود را دریافت می کنید و یا می خواهید اطلاعات کارت سلامت خود را جایگزین یا تغییر دهید، باید شخصا به این مراکز مراجعه کنید.

با این وجود می توانید خدمات زیر را در این زمینه به صورت آنلاین دریافت کنید: ثبت نام به عنوان اهدا کننده عضو و تکمیل فرم ثبت نام نوزاد تازه متولد شده برای دریافت مدارک هویتی.

ضمنا گواهی تولد، ازدواج و فوت نیز به صورت آنلاین از طریق ServiceOntario صادر می شود.

اما تنها این خدمات نیستند که به صورت آنلاین ارائه می شوند، چنانچه به خدمات زیر نیز نیاز دارید، نیز می توانید به صورت آنلاین به آنها دسترسی پیدا کنید: دریافت مجوز شکار یا ماهیگیری و کارت Outdoors 

از طرف دیگر نگهبانان امنیتی و بازرسان خصوصی شاغل در انتاریو نیز می توانند برای دریافت مجوزهای فردی خود به صورت آنلاین ثبت نام کنند درضمن ServiceOntario online برخی خدمات را در زمینه مسکن و دارایی ها نیز ارائه می دهد؛ جستجوی حق مالکین شخصی، یکی از این موارد است.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید