مقالاتمقالات اجتماعی

چه افرادی در کانادا موفق نمی شوند؟

ساختار زندگی اجتماعی در کانادا به گونه ای است که برای برخی ها راه زندگی و پیشرفت در آن چندان مساعد نیست. عوامل زیادی باعث عدم موفقیت افراد در کانادا می شوند که برخی از آنها عبارتند از:

وابستگی به خانواده:

افرادی که به شدت تحت تاثیر خانواده خود هستند (خصوصا از نظر مالی)، در کانادا شانس چندانی برای موفقیت ندارند. در بسیاری از نقاط جهان داشتن یک پدر یا عموی ثروتمند، درهای موفقیت مالی را به روی شما باز می کند، اما در کانادا چنین نیست. در اینجا شما باید برای موفقیت تنها بر روی خود حساب باز کنید. 

عدم انجام کارهای شخصی:

در کانادا افرادی که نمی توانند کارهای شخصی خود اعم از رانندگی، خانه داری یا بچه داری را انجام دهند، نمی توانند موفق شوند. هر چند می توان برای دریافت این خدمات روی کمک دیگران حساب باز کرد، اما هزینه آنها آنقدر زیاد است که عملا فرد را از پا درمی آورد.

افراد خودنما:

افرادی که ثروت خود را به رخ می کشند، جایگاهی در جامعه کانادا ندارند. اگر ماشین گران قیمت دارید، از لباس ها و ساعت های گران قیمت برند استفاده می کنید و خانه ای مجلل و بسیار بزرگ دارید، به نظر دیگران شما فردی افاده ایی هستید که تنها برای افرادی که شبیه شما هستند، جذابیت دارید.

به عنوان مثال خانه ثروتمندترین مرد کانادا تنها چند قدم با ایستگاه مترو فاصله دارد و با وجود اینکه خانه زیبایی است، اما ظاهری تجملاتی و پر زرق و برق ندارد.

رفتار با افراد براساس موقعیت اجتماعی آنها:

اگر شما براساس موقعیت اجتماعی افراد با آنها رفتار می کنید، باید این اخلاق را کنار بگذارید؛ در غیر این صورت جایگاهی در جامعه کانادا نخواهید داشت. حتی اگر شما رئیس یک شرکت بزرگ باشید، باز هم باید به کارکنان نظافت احترام بگذارید و اگر اشتباهی را در حق زیردستان خود مرتکب شدید، عذرخواهی کنید. زیرا در کانادا شما باید به همه احترام بگذارید. 

حتی در برنامه های تلویزیونی نیز این مورد به شدت مورد توجه قرار می گیرد. به عنوان مثال یکی از برادران رایشمن به دلیل اینکه برگه عبور آخر هفته خود را به همراه نداشت، نتوانست وارد ساختمان خودش شود. او مجبور شد به خانه برگردد و آن را برگه را بیاورد تا نگهبان به او اجازه عبور بدهد.

افراد نژادپرست:

جامعه کانادا جایی برای نژادپرستان ندارد، پس اگر قصد دارید دیگران را به دلیل سیاه پوست، یهودی، همجنس گرا و … بودن تحقیر کنید، بدانید که جایی در جامعه کانادا ندارید.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید